Tento čaj starověkých císařů je hotovu bombou zdravotních benefitů. Tyto přísady má doma každý

Fotografie: 조혜경 / Creative Commons / Attribution 2.0 kr

Pokud zařadíte tento účinný čaj do svého jídelníčku, výborně podpoříte své zdraví a obranyschopnost imunitního systému. Stačí jej pít pravidelně.

Čaj starověkých císařů je po staletí známý tím, že účinně čistí tepny, odstraňuje viry a pomáhá aktivovat krevní oběh, přičemž výborně podporuje obranyschopnost imunitního systému. Příprava nápoje je navíc velmi jednoduchá a nevyžaduje mnoho času. Jeho hlavní složkou je přitom zázvor, který podle lékařky Amy Richter díky svým složkám mimo jiné prospívá i trávicímu traktu.

Příprava starověkého čaje císařů

Abyste maximálně posílili své zdraví a ochránili se před nepříjemnými nemocemi, pak je tento nápoj pro vás jako dělaný. Jeho příprava je velmi jednoduchá, a pokud jej budete konzumovat pravidelně, podpoří téměř všechny funkce vašeho těla. Kromě toho navíc působí antibakteriálně a antivirově, přičemž snižuje bolest břicha a pomáhá srdci udržovat správnou funkci. Budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 šálek (250 mililitrů) vody,
  • 1/4 lžičky zázvorového prášku nebo 1/2 lžičky čerstvého kořene zázvoru,
  • 1/4 čajové lžičky kurkumy,
  • špetku červeného chilli,
  • 50 mililitrů sezamového nebo jiného rostlinného mléka,
  • 2 čajové lžičky medu a
  • 1/2 čajové lžičky zeleného nebo černého čaje.

Postup přípravy je poté již velmi jednoduchý. Stačí přivést vodu k varu a přidat čaj, zázvor, pepř a kurkumu. Takto nechte nápoj stát alespoň 10 minut, a jakmile vychladne, přidejte do něj mléko a med. Pro získání maximálního účinku pijte čaj starověkých císařů alespoň 3krát až 4krát do týdne. Níže se můžete podívat na zdravotní benefity, které vás v takovém případě čekají.

Zmírnění bolesti hlavy a lepší imunita

Zázvor je velmi účinný lék na bolesti hlavy, a to obzvláště těch, které se objevují při chřipce, nachlazení a kašli. Jak také uvádí web Healthline, dobře si poradí s bolestmi svalů a ochrání tělo před chronickým zánětem. Z dlouhodobého hlediska pak tento účinný přírodní nápoj výborně podpoří obranyschopnost vašeho imunitního systému. To především díky bohatému obsahu antioxidačních sloučenin.

K úlevě od žaludečních obtíží spolehlivě pomohou přírodní spojenci. Patří mezi ně i máta a zázvor

boj za imunitu
Fotografie: Freepik

Pravidelná konzumace čaje starověkých císařů také výborně pomáhá minimalizovat riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Důvodem je skutečnost, že má preventivní účinek na krevní oběh a dodává tepnám a cévám pružnost, přičemž je chrání před kornatěním a usazováním tukových shluků. Obecně pak toto přírodní léčivo pomáhá aktivovat krevní oběh a zlepšuje tok živin do buněk v celém těle. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o přírodních spojencích, po nichž můžete sáhnout při žaludečních potížích.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]