8 jednoduchých tipů, jak zhubnout aniž byste zbytečně hladověli

Navzdory tomu, co Vám mohou radit různí odborníci, se nemusíte výrazně omezovat a hladovět, abyste dosáhli snížení Vaší váhy. Stačí udělat několik změn a Váš vysnění cíl může být snadno dosažen.

1) Pravidelně svačte

Jezte každé 3 až 4 hodiny. Pokud tak učiníte, zabráníte tím zbytečnému přejídání. Zkuste, aby měli svačiny přibližně 150 až 200 kalorií.

2) Dostatečná hydratace

Nevzdávejte se své pravidelné dávky kofeinu formou kávy. Nezapomínejte ovšem pít dostatek neslazených nápojů. Ideální množství denní dávky tekutin je cca 2,5 litru.

3) Pravidelný spánek

V případě, že nebudete mít dostatek pravidelného spánku (ideálně 7-8 hodin denně), se Vám může snadno stát, že budete jíst pozdě v noci a také se Vám zpomalí Váš metabolismus. Dodržujte pravidelný spánek, je nedílnou součástí zdravého životního stylu.

4) Dejte si záležet na snídani

Dobře vyvážené jídlo na začátku dne je klíčovou součástí každého plánu k dosažení a udržení Vaší vysněné váhy. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří pravidelně snídají, váží ve většině případů méně, než lidé, kteří tak nečiní.

5) Konzumace ovoce a zeleniny

Chcete-li urychlit ztrátu hmotnosti, zauvažujte o zdvojnásobení, případně ztrojnásobení denního příjmu ovoce a zeleniny. Studie také dokazují, že dostatečná konzumace ovoce a zeleniny pomáhá prevenci různých chorob.

6) Konzumace mléčných výrobků

Mléčné výrobky obsahují vápník a minerály a konzumace těchto výrobků může pomoci ke ztrátě váhy. Vědci se domnívají, že dieta, založená na konzumaci potravin s vysokým obsahem kalcia, může potlačit kalcitriol, hormon zodpovědný za zvětšení tukových buněk a zvýšení tuku.

7) Konzumace koření a bylinek

Výzkum ukázal, že zejména pikantní jídla mohou mít dlouhodobě příznivé účinky na snížení hmotnosti. Například kapsaicin, pikantní směs, která je bohatá na chilli papričky, může potlačovat chuť k jídlu a přejídání, posiluje metabolismus  a „pálí“ tuky. Kanadská studie zjistila, že lidé, kteří jedli předkrmy, které obsahovaly pepř, konzumovali při příštím jídle o cca 190 méně kalorií.

8) Jezte celozrnné výrobky

Celoozrnné výrobky se tráví ideální dobu a udržují hladinun cukru v krvi a hlad máte pod kontrolou. Jezte tedy dostatek celozrných výrobků a vyvarujte se konzumaci výrobků, u kterých je jako hlavní složka cukr.

Obrázky: pixabay