Dieta podle krevních skupin

Základem diety podle krevních skupin je myšlenka, že lidský organismus se liší na základě toho, jaký typ krve v něm koluje. Každý z nás disponuje určitou krevní skupinou, která jej předurčuje k příjmu určitého typu potravin. Pokud jsme schopni rozklíčovat, které potraviny jsou pro naše tělo ideální, pak je organismus v harmonii a není pro něj problém strávit konkrétní pokrmy a nevytvářet tak tukové zásoby. Určitě není možné kalkulovat s tím, že by se při této dietě shodilo obrovské množství kilogramů, pomoct ovšem prokazatelně může. Jak by se tedy měli stravovat lidé s jednotlivými krevními skupinami?

Krevní skupina A

Krevní skupina A je charakteristická v tom, že je ideální pro vegetariánský jídelníček. Člověk mající tuto krevní skupinu, by měl konzumovat především velké množství zeleniny a také tofu, celou řadu obilovin a v neposlední řadě ovoce. Z masa si je třeba vybírat pouze drůbež a netučné ryby. Jakékoli tučné jídlo, mléčné výrobky, sladkosti a ovoce s vysokým obsahem cukrů se nedoporučují! Jíst by se neměly ni houby a olivy.

Krevní skupina B

Pro krevní skupinu B je typická konzumace masa, které by ale mělo být červené. Kuřecí a vepřové maso by tito lidé jíst neměli. Naopak se doporučuje jíst jakékoli mléčné výrobky a některé luštěniny. Samozřejmostí jsou i obiloviny a zeleninová šťáva. K pití si mohou dát lidé s krevní skupinou B klidně pivo, víno či kávu. Vyvarovat by se ale měli minerálek, limonád a pšenice či pohanky. Nevhodná je i šťáva z rajčat.

Krevní skupina AB

U této krevní skupiny se doporučuje hlavně maso, a to všechno mimo červené. Optimální je králík či krůta. Výborné jsou mléčné výrobky, tofu anebo ořechy, ovoce a zelenina. Klidně si můžete dopřát i těstoviny. S ovocnými šťávami také není problém. Vyvarujte se ale mimo červeného masa semínkům a kukuřici. Nedoporučují se ale ani pomeranče a banány.

Krevní skupina 0

Pro lidi s krevní skupinou 0 jsou nejvhodnější jídla s vysokým obsahem bílkovin. Ty nejdeme zejména v rybách, zelenině a ovoci. Určitě si lze dopřát i pivo anebo víno či zelený čaj. Naopak pozor je nutné si dát na většinu obilovin a luštěnin. Z těch zapomeňte na zelí, čočku anebo květák. Vyvarovat byste se měli i konzumaci brambor.

Fotografie publikována se svolením KEKO64 Photography/FreeDigitalPhotos.net