Madla lásky aneb tuky v bocích nejsou roztomilé a zdraví nijak neprospívají…

V posledních desetiletích dochází k masívnímu usazování tuků v oblasti boků a břicha ve srovnání s minulostí. Na vině je hned několik důvodů – málo pohybu, nesprávné sezení, strava a styl oblékání.

Možná si říkáte, jak s madly lásky může souviset nesprávné sezení a oblékání? Právě o tom bude dnešní článek, kde si vše vysvětlíme.

Ubylo přirozeného pohybu

V dnešní moderní době opustili lidé činnosti, které byli nuceni pro svou obživu dříve vykonávat. Ať to byl lov, sběr, později pak práce na statku, poli. Ženy pečovaly o děti a měly na starost celou domácnost a rozhodně jim nepomáhaly mixéry, krouhadla, hnětadla, parní mopy, robotické vysavače apod.

Tudíž ubyl pohyb a přidala se navíc ještě i sedavá práce a sedavý způsob života. Zatímco dřív jste skočili na kolo a dojeli si tam, kam potřebujete, dnes sedíte na zastávce a čekáte na hromadný dopravní prostředek, pokud nejdete vlastním autem. To by bylo k úbytku pohybu. Další velká změna nastala také v oblékání.

Tělo se chce zahřát

Krátká trička a nízké „bokové kalhoty“ jsou dalším důvodem, proč se začal usazovat tuk právě tam, kde nechceme. Krátká trička a nízké kalhoty způsobují, že tělo v těchto odhalených místech chladne, takže se snaží uchránit „ženská rodidla“ a obalí se tukem, aby došlo k zahřátí a ochraně vnitřních orgánů.

Nesprávné sezení

Jak může sezení souviset s ukládáním tuků v bocích? To vám hned vysvětlíme. Největší část dne bohužel většina lidí tráví vsedě. Tím pádem se mění napětí hýžďových svalů a zakřivení páteře. Navíc si přiložte ruku na srdce – asi jen málokdo sedí, jak má. Tj. na celé sedací ploše s opřenou bederní páteří. Výsledkem je pak vyboulení břicha a boků.

Navíc v minulosti se nosily zátěže – dříví, vědro s vodou, uhlí. Dnes téměř nikdo nezapojuje svalové skupiny a střed těla. Ženy se ve fitness centrech činkám vyhýbají z obav, že budou příliš svalnaté, přitom netuší, o jaký benefit se připravují a jak si tím, že se „šetří“ škodí. A popravdě jen hrstka žen chodí do tělocvičny opravdu makat – většina zahřívá lavičky a konverzuje, případně se jde pochlubit s novým ohozem a omrknout mužskou část (koho se to netýká, nechť zůstane v klidu).

Strava

Tak tady toho není ani moc co dodat. Strava největší měrou ovlivňuje to, jak se cítíme a vypadáme. Otázka tedy zní – jak naložit s madly lásky?

  • Upravit jídelníček
  • Začít se pravidelně hýbat a nebát se toho
  • Zbavit se stresu, který kazí výsledky
  • Dodržovat zásady kvalitního spánku
  • Dodržovat pitný režim
  • Vyhýbat se alkoholu a NEKOUŘIT
  • Cvičit celé tělo nejen břicho (přidat cviky na míči a s obručí)
  • Bokovky střídat s jiným typem oblečení a nevystavovat bříško, ledviny a dolní část chladu

Obrázek: t-nation.com, Healthy Homestead