5 nápojů, které je dobré si dopřát každé ráno. Pomohou vám očistit tělo od nebezpečných toxinů

Fotografie: Depositphotos

Tělo se dokáže detoxikovat samo, ale pokud obsahuje velké množství škodlivých látek, měli bychom mu nejlépe přirozenou cestou pomoci.

Detoxikovat své tělo je skvělý způsob, jak odstranit nahromaděné toxiny ve střevech, ale i v játrech. Dokonce nemusíte kupovat drahé až předražené preparáty, které vám pomohou. Je to jednodušší, než se zdá. Stačí vám k tomu šťávy z ovoce a zeleniny. Navíc vám budou i chutnat a vašemu tělu doplní řadu minerálů a vitamínů.

Oblíbená citronová voda

Stará známá citronová voda se získá vymačkáním citronu a smícháním s obyčejnou vodou. Žádná věda, navíc se jedná o levný způsob detoxikace. Každé ráno, když vstanete, na lačný žaludek vypijte sklenici citronové vody. Zlepší se vaše trávení, detoxikujete játra, a navíc se budete cítit plní energie. K tomu všemu podpoříte trávicí enzymy a tvorbu žluči.

Fotografie: Freepik

Šťáva z červené řepy, nejlépe čerstvá

Lze ji koupit i v lékárně, ale nejlepší bude, když si ji připravíte doma. Pořiďte si odšťavňovač nebo smoothie mixér a každé ráno, po dobu 14 dnů, vypijte sklenici řepové šťávy. Vyčistíte tak játra, která jsou zodpovědná za více než 5 tisíc funkcí, z nichž se mnohé podílejí na detoxikaci těla. Doplníte tělu vitamíny, antioxidanty, vápník, železo a mnoho jiných prospěšných látek.  

Na jaře nasbírejte kořen pampelišky

A pokud takovou možnost nemáte, zajděte si do zdravé výživy a tam si kořen kupte nasušený sypaný v pytlíku. Pampeliška totiž dokáže syntetizovat a metabolizovat tuky a cholesterol. Dále rozkládá a ukládá aminokyseliny, které jsou dokonalé pro detoxikaci jater. Mimo to podporuje správné trávení a tvorbu žluči. Každé ráno byste měli vypít jeden šálek tohoto čaje. Sice není nikterak lahodný, ale zato je zdravotně výhodný. 

Fotografie: Pexels

Mrkvová šťáva je vynikající

Sladkou mrkev milujeme snad všichni, jak děti, tak i dospělí. Mrkev je plná antioxidantů a enzymů zvaných karotenoidy dodávající tělu potřebné živiny. Doplní tělu prospěšný vitamín A pro podporu zdravých kostí, ale i očí a napomůže detoxikaci jater. Doporučujeme do mrkvové šťávy kápnout pár kapek olivového oleje. Dopřejte si ji každý den ráno. 

Fotografie: Pixabay

Zlaté mléko je možná méně známé

Ale za to je velmi zdravé. Řeč je samozřejmě o kurkumě. Když ji smícháte s mlékem, získáte elixír zdraví. Dokáže nejen pročistit střeva a játra, ale také krev. Smíchejte jednu čajovou lžičku kurkumy, hrnek kravského či kokosového mléka a lžičku medu. Dále půl lžičky skořice a kousek nastrouhaného zázvoru. Veškeré ingredience zahřívejte po dobu tří minut a následně vypijte. Mezi další prospěšné nápoje patří: petrželová a švestková šťáva a také voda z cezených, rozmixovaných lněných semen.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]