5 cviků, které vám pomohou protáhnout spodní část zad

obrázek: tonygentilcore.com

Bolestí zad trpí snad každý druhý člověk, kterého potkáte. Zvláště v dnešní době, kdy nesprávně sedíme u počítačů, ale i při sledování televize a převažuje sedavý způsob života. Dopřejte si každý den cvičení, které vás zbaví bolestí zad a dokonale se s jeho pomocí protáhnete. Preventivní cvičení vám totiž může ušetřit mnoho problémů ve stáří.

Cvik s pokrčenou nohou ve stoje

obrázek: pinterest.co.uk

Stoupněte si a umístěte levé chodidlo na pravou nohu, koleno pokrčte. Trochu se pokrčte, aby vaše tělo a zem svíralo úhel asi 45 stupňů. Jemně ohýbejte koleno. Cítit budete především protažení nohou, ale také páteře. V této pozici vydržte asi minutu, opírat se můžete o židli před sebou, poté nohy vystřídejte.

Protažení vleže

obrázek: pinterest.com

Lehněte si zády na podložku, pokrčte nohy. Přitáhněte si jednu nohu k sobě a opřete chodidlo o pokrčené koleno druhé nohy. Pokud můžete přitáhněte nohu ještě blíže směrem od kolene druhé nohy. Měli byste cítit protažení v dolní části zad. (držte pozici 30 až 60 sek.)

Příjemné protažení

obrázek: newhealthadvisor.com

Lehněte si na podložku, ruce natáhněte kolmo k tělu, dlaně na zem. Nyní pokrčte nohu a zvedněte ji. Pokrčená noha svírá pravý úhel a pomalu ji pokládáte směrem k druhé noze. Koleno by se mělo dotýkat země. Hlavu otáčíte na druhou stranu a v tomto protažení zůstáváte, aby bylo opravdu efektivní. To samé i s úklonem hlavy provádějte na druhou stranu. (držte pozici na každou stranu 20 sek.)

Klasické protažení

obrázek: newhealthadvisor.com

Velmi účinné je tzv. klasické protahování. Sedněte si na karimatku. Nohy od sebe co nejvíce to jde. Nikdy by však nemělo být cvičení bolestí, jen v lehkém tahu, ruce před sebe a snažte se je natáhnout co nejdále před sebe. Tímto skvěle protahujete záda. Tento cvik je nutné vykonávat opravdu každý den, abyste dosáhli zlepšení. (držte pozici na 10 až 20 sek.)

Protažení s trochou posilování

obrázek: womenshealthmag.co.uk

Přidat do protažení můžete i trochu toho posilování. Připravte si karimatku a opřete se o kolena a o dlaně, nohu zvedněte a pokrčte tak, aby svírala pravý úhel. Zvedejte ji za patou a zase zpět. Takto opakujte na obě strany, dávejte pozor, abyste se neprohýbali v zádech. (cvik provádějte na každou nohu 15x)