Buzení v noci v určitou hodinu souvisí s konkrétními zdravotními problémy. Poznejte, co vás trápí

Fotografie: Depositphotos

Pokud se neustále budíte během určitých nočních hodin, měli byste rychle zpozornit. Je totiž možné, že se potýkáte s nebezpečnými zdravotními problémy.

Pokud se každou noc budíte ve stejnou dobu a nevíte, co za tímto problémem může stát, měli byste velmi rychle zpozornit. Podle čínské tradiční medicíny totiž může jít o varovný signál těla, které se vás snaží varovat před některými organickými či psychickými potížemi. Níže se proto můžete seznámit s důvody, proč se neustále budíte během určitých nočních hodin. Více prozradil lékař Raj Dasgupta.

Probouzíte se mezi 23:00 a 1:00

Pokud máte tendenci probouzet se mezi 23:00 a 1:00 ráno, mohla by za tímto problémem stát nesprávná funkce vašeho žlučníku. Tento orgán je zodpovědný za zpracovávání tuků, které během dne sníte. Pokud se proto během této doby neustále budíte, s největší pravděpodobností vám chybí dostatek zdravých tuků, které podporují hluboký spánek. Stejně tak mohou být příčinou také některé psychologické důvody, jako je například neustále kritizováním druhých a sebe samotného.

Probouzíte se mezi 1:00 a 3:00 ráno

Během 1:00 a 3:00 ráno probíhá ve vašem těle detoxikace jater. Pokud se proto v tento čas neustále budíte, pravděpodobně během dne přetěžujete metabolické centrum svého těla. Abyste se vyhnuli vážným zdravotním problémům, je načase omezit množství vypitého alkoholu a pořádně upravit svůj jídelníček. Stejně tak může za problémem stát neustálý hněv, zášť a sebeobviňování.

Potíže s usínáním mezi 21:00 a 23:00 hod

Mezi 21:00 a 23:00 jsou nejaktivnější vaše cévy. Pokud se vám proto v tomto období nedaří usnout, můžete se potýkat s problémy s obranyschopností svého organismu, nadledvinami nebo štítnou žlázou. Mezi psychologické příčiny tohoto patří především psychické poruchy, stres nebo posedlost vlastní osobou.

Fotografie: Pexels

Probouzíte se mezi 3:00 a 5:00 ráno

Pokud se probouzíte mezi 3:00 a 5:00 ráno, může stát za tímto problémem nesprávná funkce vašich plic. Ty jsou totiž v tomto období nejvíce aktivní, protože se v nich hromadí kyslík, přičemž se připravují na denní práci. Poruchy spánku v těchto hodinách mohou být také důsledkem deprese a neustálého smutnění. Abyste se zotavili, jezte zdravěji a choďte častěji na čerstvý vzduch.

Probouzíte se mezi 5:00 a 7:00 ráno

V tomto období je nejaktivnější vaše tlusté střevo, které se snaží zbavit veškerých toxinů, které se během dne dostaly do vašeho těla. Abyste tomuto problému předešli, snažte se během dne pít co největší množství vody – ta tomuto orgánu pomůže snáze odplavovat veškeré nečistoty. Mezi psychologické příčiny patří především zoufalství nebo touha po pokroku ve vašem každodenním životě.

Zdroj: Healthline, National Library Of Medicine

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]