3 výtečné recepty na banánové dezerty

Banán patří k velmi oblíbenému ovoci. Připravit se z něj dá nespočet výtečných receptů. Vzhledem k jeho dobré snášenlivosti a skvělé chuti patří i k prvnímu ovoci malých dětí. Mimo to má mnoho zdravotních benefitů.

Zahání deprese a stres, dodávají tělu energii, prospívají krevnímu tlaku, mohou se jíst při různých dietách, odstraňují žaludeční a střevní problémy, slupka z banánů pomáhá na opary a přispívá k rychlejšímu hojení ran, banány prospívají také mozku, detoxikují organismus. Pokud banány patří mezi vaše oblíbené ovoce, zkuste si z nich připravit chutné banánové dezerty.

3 banánové dezerty, které si oblíbíte

1. Banánové rolky

  • Nakrájejte banány na kolečka, vložte do kastrůlku a posypte cukrem, zalijte šťávou z citronu, přidejte trošku vody a společně povařte. Tuto kaši pak použijte na namazání toastového chleba.
  • Toastový chléb po stranách zbavte kůrky a pomocí válečku jej vyválejte na placičku. Namažte banánový krém, přidejte ještě dva čtverečky čokolády, zarolujte a následně rolku namočte do mouky, vajíčka a strouhanky.
  • Takto připravené a obalené rolky osmažte, pocukrujte a servírujte. Přidat můžete ještě i ovoce, případně ozdobte šlehačkou.

2. Mražený banánový dezert

  • Nakrájejte banán na širší kolečka a dejte do krabičky – vložte do mrazničky na několik hodin, dokud banán nezmrzne.
  • Poté banán dejte do mixéru a rozmixujte na kaši. Hotovo. To je celé. Pak už jen stačí mražený dezert nalít do mističek a polít čokoládou, posypat drcenými oříšky a podávat. Pro zjemnění dezertu můžete k banánu do mixéru přidat ještě trošku kokosové smetany.

3. Banánový krém

  • Banánový krém využijete poté jako náplň do palačinek, zákusků či piškotového dortu. Připravíte si jej tak, že do mixéru vložíte Philadelphii (může být ale i tvaroh či pomazánkové máslo), kondenzované mléko, instantní vanilkový pudink, studené mléko (množství se řídí hustotou krému), lžičku vanilkového extraktu a samozřejmě minimálně 3 banány.
  • V mixéru nejdříve vyšleháme Philadelphii s kondenzovaným mlékem, poté přidáme instantní vanilkový pudink, mléko a nakonec banány. Krém by měl být našlehaný a mít pudinkovou konzistenci. Proto mléko přilévejte po troškách.
  • Tento krém je výtečný i pro přípravu oblíbeného nepečeného piškotového dortu. Nicméně lze použít i samostatně – nalít do skleniček, přidat piškoty a polít je silnou kávou, opět krém a zaprášit kakaem.

Obrázek: pixabay.com