Způsoby, jak efektivně snížit zadržování přebytečné vody v těle

Máte pocit, že vás trápí zadržování vody a vy se tak cítíte stále nafouklí a velcí? Chtěli byste splasknout a tím zároveň shodit nějaký ten kilogram? V těle zadržovaná voda samozřejmě něco váží, a proto si mnohdy připadáme jako sudy, které se nemohou vyprázdnit. Máte-li pocit, že jste tlustí a neforemní, nemusí se vždy jednat jen o tukové zásoby.

Stačí jen vyzkoušet ze svého těla dostat přebytečnou vodu, a možná vám váha konečně začne ukazovat méně kilogramů. Těchto několik způsobů vám efektivně pomůže zbavit se zadržované vody z těla.

Konzumujte méně soli

Sůl je vyrobena ze sodíku a chloridu. Sodík se váže v těle na vodu a pomáhá tak udržovat rovnováhu tekutin uvnitř i vně buněk. Pokud často jíte jídla s vysokým obsahem soli, což je mnoho zpracovaných potravin, může vaše tělo začít vodu zadržovat. Pokuste se tedy omezit konzumaci zpracovaných jídel a při vaření méně solte. Možná tak zjistíte, že existují i další druhy koření a zdravějších dochucovadel.

Zvyšte příjem hořčíku

Hořčík všichni jistě znáte. Je to velmi důležitý minerál, který se ve skutečnosti podílí na více než 300 enzymatických reakcích. Tyto reakce udržují rovnováhu a fungování našeho těla v pořádku. Je také dokázáno, že zvýšený příjem hořčíku se může významně podílet na snižování zadržované vody v našem těla. Podle studie už 200 mg hořčíku denně může způsobit velké změny. Jezte tedy více ořechů, semínek, zrn, hořké čokolády nebo listové zeleniny.

Více vitaminu B6

Vitaminy jsou pro naše tělo velmi důležité, a proto bychom je měli pravidelně doplňovat. Mnoho potravin, které se dnes prodávají, mohou být vitaminově podhodnocené, a proto je potřeba umět některé vitaminy doplnit vhodnou formou. V rámci zadržování vody v těle je důležitý vitamin B6. Slouží pro tvorbu červených krvinek a k mnoha dalším funkcím našeho těla. Jezte proto více banánů, brambor, ořechů nebo masa.

Více draslíku

Dalším důležitým materiálem, který dokáže odstranit přebytečnou vodu z těla je draslík. Opět se jedná o minerál, který plní řadu důležitých funkcí pro naše tělo. Pomáhá vysílat elektrické signály, které udržují tělo v chodu a prospívá srdci. Draslík snižuje zadržovanou vodu tím, že zvyšuje produkci moči a snižuje hladinu sodíku. Je obsažen hlavně v banánu, avokádu nebo rajčeti.

Vyzkoušejte pampelišku

Napadlo by vás někdy, že obyčejná pampeliška, kterou jsou na jaře obsypané trávníky, by mohla pomoci se snížením zadržované vody v těle? Pampeliška neboli smetánka lékařská se v lidovém léčitelství už dlouhá léta používá jako přírodní diuretikum, což jsou látky, které snižují zadržování vody v těle tím, že podporují častější močení.

Poslední nabízenou možností, kterou zároveň prospějete i svému tělu, je snížení konzumace rafinovaných sacharidů. Omezte tedy bílý cukr nebo mouku a vyhněte se tak slazeným nápojům, bílému pečivu nebo sladkostem.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]