Dodržujte jednoduchá pravidla a vypořádejte se s křečovými žilami jednou provždy

Fotografie: Freepik

Trápí vás křečové žíly? Pokud je vaším hlavním cílem vyléčit křečové žíly, je velmi důležité mít zdravé a pozitivní návyky. Existuje mnoho profesionálních metod léčby, které eliminují křečové žíly, ale pokud nebudete dodržovat všechna tato doporučení, onemocnění se velmi rychle vrátí a zhorší.

Nezůstávejte dlouho v jedné pozici a zvedejte nohy

Dlouhodobé udržování nohou ve stejné poloze může křečové žíly jen zhoršit a obecně to vašemu zdraví vůbec nesvědčí. Pokud tedy z nějakého důvodu musíte dlouho stát nebo sedět, je nejlepší každou hodinu trvat alespoň několik minut pohybem nohou a chodidel nebo změnou držení těla. Máte-li možnost, jděte se projít, nebo si naopak alespoň na pár minut posaďte.

Velice jednoduchým cvičením, které může dělat úplně každý bez ohledu na věk a které může pomoci vyléčit křečové žíly, je zvedání nohou. Toto cvičení uvolňuje svaly a pomáhá průtoku krve do horní části těla.

Proto je vhodné to dělat každý večer, když přijdete z práce. Stačí, když si lehnete na zem nebo na pohovku a natáhnete nohy alespoň na několik minut do vzduchu nebo proti zdi.

Cvičení a masáže

Jakýkoli sport a jakákoli fyzická aktivita má mnoho pozitiv na vaše zdraví, oběh a váhu. Pokud je vaším cílem vyléčit křečové žíly, je velmi užitečné pravidelně cvičit nějaký druh cvičení. Nezáleží příliš na tom, o co se bude jednat.

Fotografie: Freepik

Vyzkoušet můžete klasické cviky na posilování, stejně jako jógu nebo běhání. Důležitý je pravidelný pohyb, na který byste neměli zapomínat ani v případě, že křečovými žilami netrpíte.

Další z terapeutických metod stimulace průtoku krve v dolních končetinách je relaxační masáž. Díky své schopnosti zlepšit krevní oběh je dobrou volnou pro minimalizaci vypouklých žil.

Docházet můžete k odborníkovi, anebo se naučit vlastní metody masáže (ideálně od specialisty) a poté si masáže provádět svépomocí doma, kdykoli jen budete potřebovat a budete mít čas.

Na přiléhavé oblečení zapomeňte

U křečových žil se nedoporučuje nosit přiléhavé oblečení. Kromě toho se jeho nošení nedoporučuje obecně, pokud mačká nohy, protože to brání průtoku krve z nohou do srdce. Máte-li ve zvyku často nosit legíny nebo přiléhavé džíny, měli byste své návyky změnit a obměnit svůj šatník. Pořiďte si něco pohodlnějšího a uvidíte, že vám nohy poděkují.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]