Viscerální masáž vám může pomoci od chronických chorob v břišní dutině

Trpíte chronickými chorobami, se kterými si už nevíte rady? Viscerální masáž může být lepší než všechny léky dohromady. Lékaři vám nedokážou pomoci, terapie alternativními metodami fungují vždy jen na čas a vy už přestáváte věřit, že se něco může zlepšit? Rozhodně nejste sami.

Řada těchto potíží má totiž skryté původce, které nedokáže ani zkušený lékař odhalit. Může jít o nerovnováhu hormonů nebo nedostatečnou látkovou výměnu. Vyzkoušejte metodu masáže, která už pomohla stovkám lidí.

Masáž, která se dotkne vašich orgánů

Pomoci vám může viscerální masáž. Jedná se o masáž vnitřních orgánů břicha přes jeho přední stěnu. Většina lidských nemocí vzniká kvůli poruchám látkové výměny, k níž ve většině případů dochází ve vnitřních orgánech. Funkce nemocného orgánu na sebe berou jiné orgány, které začínají fungovat se zvýšenou zátěží, na hranici svých možností. Jeden orgán tak způsobuje poruchu funkce všech ostatních. To je ve zkratce důvod řady chorob. Ve skutečnosti se tedy může stát, že léčíte orgán, který vůbec není nemocný, ale jen přetížený. A právě v tom vám může pomoci viscerální masáž. Uleví od napětí, bolestí a pomáhá řešit dlouhodobé potíže. Při jakých potížích se dá tato metoda využít?

  • Žaludeční a střevní poruchy
  • Bolesti jater, žlučníku, slinivky
  • Ledvinové poruchy
  • Pokles vnitřních orgánů
  • Prostatitida, impotence, bolesti pohlavních orgánů
  • Gynekologická onemocnění
  • Migrény
  • Bolesti dýchacích cest (chronické bronchitidy, bronchiální astma, bolesti na hrudi)
  • Kýly

Masáž vnitřních orgánů je založena na působení na lidské tělo pomocí tlaku na břišní dutinu s určitými pohyby a klepáním. Při zatlačení na vnitřní orgány, dochází k vytvoření podtlaku, který může mít terapeutické účinky. Taková masáž eliminuje stagnaci vnitřních orgánů a zlepšují pohyb lymfy. Masáž musí být prováděna zkušeným odborníkem, jinak hrozí nežádoucí následky.

Na ženské obtíže

S vynikajícími výsledky se tato metoda používá při řešení gynekologických obtíží. Pooperační, zánětlivé a poporodní stavy v gynekologii doprovází řada změn měkkých tkání v oblasti pánve a břišní dutiny. Ženy často přichází s bolestí bederní páteře nebo bolestmi hlavy či dechovými obtížemi. Často se objevují i funkční změny jakými je bolestivá menstruace či bolestivost při styku. K ošetření ženských orgánů lze úspěšně použít právě viscerální masáž. Tato metoda je velmi neinvazivní. Masáž je velmi jemná a citlivá, ženy obvykle necítí žádnou bolest, naopak rychle následuje úleva.

Pokud tedy dlouhodobě bojujete s obtížemi, které se týkají dutiny břišní, je rozhodně na místě vyzkoušet tento druh terapie. Nemáte co ztratit. Ve většině případů zaznamenají pacienti výraznou úlevu a jejich potíže s postupem času ustupují. Vyzkoušejte ji i vy!

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]