Konec častému vypadávání vlasů: Jejich růst spolehlivě podpoří masáž i šťáva z cibule

Fotografie: Depositphotos

Ztráta vlasů a ochlupení na těle může mít hned několik důvodů. Pokud se nejedná o vážný zdravotní problém, situaci lze řešit některými domácími prostředky.

Vypadávání vlasů může postihnout kohokoli v jakémkoliv věku. Příčin může být celá řada, od nevhodné kosmetiky až po zdravotní problémy. V závislosti na důvodu pak můžete zvolit vhodnou léčbu. Někdy pomohou i některé přírodní postupy, které zlepší stav pokožky hlavy, a tím zastaví ztrátu vlasů, popřípadě spustí růst vlasů nových, říká doktorka Cynthia Cobb.

Dopřejte pokožce hlavy masáž

Velice jednoduché, a přitom tak efektivní. Masáž pokožky hlavy vlasovými olejíčky nebo aplikací masky stimuluje kůži na hlavě, a tím dokáže zlepšit sílu jednotlivých vlasů. Používejte pouze konečky svých prstů, rozhodně ne nehty. Provádějte malé krouživé pohyby a vyvíjejte lehký tlak. Přestože neexistuje konkrétní čas, jak dlouho a často byste měli masáž provádět, vydržte alespoň 4 minuty denně po dobu několika týdnů.

Užívejte doplňky stravy

Rybí olej, to je to, co vaše vlasy potřebují. Je plný živin, bohatý na bílkoviny a omega mastné kyseliny. Užívání doplňků stravy s omega-3 kyselinami v kombinaci s antioxidanty pomáhá zlepšit hustotu a průměr vlasů a dokáže zabránit jejich nadměrné ztrátě, jak je uvedeno na serveru Healthline. Jedná se tak i o skvělou prevenci.

Aplikujte šťávu z cibule

Sice to nezní nijak lákavě, ale pokud vám nevadí odér z cibulové šťávy, oceníte její výhody. Šťáva z cibule dokáže podpořit růst nových vlasů a zároveň léčit jejich vypadávání v důsledku nemoci alopecia areata, což je autoimunitní onemocnění, kdy tělo napadá vlasové folikuly a způsobuje ztrátu vlasů a ochlupení všude po těle.

pleš
Fotografie: Freepik

Citronový esenciální olej

Bylo zjištěno, že esenciální citronový olej pomáhá udržovat pokožku hlavy zdravou a také podporovat růst nových vlasů. V citronech se nachází látka zvaná kyselina sinapová, která podporuje růst vlasů a ochlupení. Aplikujte olejíček na pokožku hlavy a masírujte, než nanesete šampon. Esenciální citronový olej můžete přidat i do vlasové masky.

Tuto osudovou chybu v péči o vlasy dělá 94 % žen. Způsobuje pomalý růst nekvalitních vlasů

Kdy je vhodné navštívit lékaře

Bohužel někdy je příčina vypadávání vlasů natolik závažná, že žádné domácí prostředky nepomohou a je potřeba navštívit lékaře, a to především v době, kdy je ztráta vlasů nadměrná a z nevysvětlitelných důvodů, jak uvádí Clare Withtman s 16letou praxí v oboru dermatologie. Často se mohou přidat i další příznaky, jako například:

  • únava,
  • hubnutí bez zjevného důvodu,
  • horečka,
  • změny ve stolici a
  • vyrážka.

Další užitečné rady na téma ztráty vlasů si můžete přečíst na ZdravémStravování, konkrétně například o příčinách a prevenci vypadávání vlasů.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]