Tradiční čínská masáž „třetího oka“: Zbavte se přílišného napětí, stresu a bolesti hlavy během několika sekund

Fotografie: Depositphotos

Tradiční čínská masáž „třetího oka“ patří mezi nejúčinnější alternativní léčbu přílišného napětí, stresu a bolesti hlavy. Vyzkoušejte ji i vy.

Akupunktura neboli akupresura je pradávná masážní metoda z čínské tradiční medicíny, která se dodnes používá k léčbě řady problémů. Podle ní lidským tělem prochází 12 meridiánů, které na sobě nesou určité tlakové body (více než 400). Jedním z těch nejdůležitějších je právě „třetí oko“, které se nachází v oblasti na čele mezi oběma očima. Jeho stimulace vám pomůže zbavit se přílišného napětí, stresu a bolesti hlavy, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Meridiány na lidském těle

Na lidském těle se nachází 12 hlavních meridiánů, kterými podle čínské tradiční medicíny proudí životní energie neboli čchi. Tyto meridiány jsou spojeny s určitými částmi našeho těla a orgány a jejich stimulace umožňuje proces léčení různých problémů. Masáží správných bodů proto můžete účinně zmírnit různé bolesti, přílišné napětí, stimulovat krevní oběh a regulovat hormonální systém. Správné ošetření trvá zpravidla od několika sekund do několika minut, přičemž je důležité, abyste to s ním nepřeháněli a nedošlo ke kontradikcím.

Masáž „třetího oka“

„Třetí oko“ je masážní bod, který se nachází na čele v oblasti mezi oběma očima. Jeho pravidelná masáž vám pomůže především zmírnit přílišné napětí, stres a bolesti hlavy – avšak podle některých zastánců tradiční medicíny se také osvědčila při problémech s obličejovými dutinami, stimulaci paměti a regeneraci unavených očí.

Fotografie: Pexels

Pro dosažení maximálního účinku při masírování „třetího oka“ zavřete oči, zhluboka dýchejte a jemně přejíždějte přes tento bod svým ukazováčkem po dobu 45 sekund. Poté si dejte jednominutovou pauzu a pokud problém přetrvává, postup opakujte znovu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]