Životní styl Japonek napomáhá jejich štíhlosti a kráse

Ženy všech národností jsou krásné svým specifickým způsobem. Každá kultura je odlišná a s tím se liší i jejich zvyky a životní styl. Země vycházejícího slunce se typická malými, štíhlými ženami, které vypadají i ve středním věku velice mladě a zachovávají si svůj půvab. Chcete znát tajemství japonských žen? Máme pro vás hned 7 tipů a triků, kterými se řídí každý den. Bez těchto každodenních rituálů by své krásy nikdy nedosáhly.

První čtyři se týkají jídla:

  • udělejte si na jídlo čas,
  • jezte zdravě,
  • vařte si jídlo doma,
  • dejte si wasabi.

Jídlo je nesmírně důležité

Nejde jen o pokrmy jako takové, ale i o způsob, jakým je konzumujete. Hodně lidí dnes jí opravdu hodně, což se obecně nedoporučuje. Japonci si rádi na jídlo udělají čas a vychutnávají si každé sousto. Díky tomu vaše tělo včas pozná, kdy je skutečně plné a nebudete jíst víc, než potřebujete. Nikoho to nepřekvapí, ale Japonci milují wasabi. Nejen, že dobře chutná, ale také je plné bílkovin, zinku, vápníku, fosforu, železa, sodíku, hořčíku a mnoha dalších zdravých látek.

Příprava jídla je ovšem také podstatná. Místní ženy připravují většinu jídla doma a pochutnávají si hodně na nezpracovaných, čerstvých surovinách jako jsou mořské ryby, mořské řasy nebo rýže. Může se zdát, že jí hodně smažených jídel, ale není to tak. Naopak se jim vyhýbají a preferují přípravu dušením, vařením v páře nebo grilováním. Díky tomu není jídlo tak mastné a tučné. Kritérii pro ideální a zdravé jídlo je: čerstvost, lehkost a snadná stravitelnost.

Tajemství mladistvého vzhledu

Myslíte, že je všechno zakódováno v genech a nemůžete vypadat stejně mladistvě jako Japonky? Ani náhodou. Za jejich krásou a mládím stojí pravidelná péče o své tělo a pokožku. Tyto ženy jsou totiž zvyklé provádět pravidelně obličejové masáže a používají přírodní oleje, aby hydratovaly svou pokožku. Dodržují sedmi krokový rituál, který vede k nádherné, zdravé a hladké kůži.

Péči o sebe ale neomezují pouze na svůj zevnějšek. Meditace jsou nedílnou součástí jejich kultury. Pomáhají jim zbavit se stresu a úzkosti. Stres totiž urychluje stárnutí kůže. Nejen, že jsou díky meditacím klidnější a šťastnější, ale také vypadají mnohem lépe! O důvod víc, abyste se pořádně uvolnili a přestali se stresovat kvůli nepodstatným maličkostem.

Pokud to jde, choďte pěšky

Pěší chůze je zdravá a prospěšná z mnoha různých důvodů. A Japonky jsou známé právě tím, že se drží zdravého životního stylu. Dávají proto přednost veřejné dopravě před osobními automobily. To je donutí dojít na zastávku a z další zase do práce, obchodu nebo jednoduše tam, kam potřebují. Nemáte-li práci hodně daleko od domova, zkuste začít chodit pěšky. Budete tak stimulovat své kardiovaskulární funkce, udržovat se v pohybu a strávíte trochu víc času na čerstvém vzduchu.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]