Opar dokáže značně znepříjemnit život. Zbavte se ho účinnými domácími metodami

Fotografie: Freepik

Jak umí být opary nepříjemné, dobře zná každý, kdo je byť jen jednou zažil. Tento malý a nenápadný bolák umí nadělat spoustu starostí, a hlavně také svědčí o tom, že vaše zdraví není zrovna v nejlepší kondici. Často totiž tento virus postihuje právě ty, kdo mají z nějakého důvodu oslabenou imunitu.

K vyrašení oparu většinou přispěje stres, únava, oslabení imunity nebo třeba jen nedostatek spánku či jiná přechozená infekce. Dá se jej ale zbavit i šetrnými přírodními postupy, které vám dnes představíme. My vám přinášíme výčet přírodních metod, díky kterým se oparů můžete zbavit.

Vsaďte na horko a chlad

Opar je v podstatě infekční nepříjemnost, a proto se její příznaky dají dobře zmírnit střídáním studeného a teplého obkladu. Teplo totiž umí zničit některé bakterie a následný chlad pomáhá v léčbě zánětu.

Zinek

Zinková mast je takový malý zázrak, o kterém se ale mnoho neví. Přitom pomůže nejen s oparem, ale také s dalšími kožními problémy jako je třeba ekzém či akné.

Zinek můžete také užívat ve formě doplňků stravy, kdy může sloužit především jako prevence. Stačí jedna tobolka denně a výrazně se zlepší stav vaší pleti.

Mátový olej

Jednou z velmi účinných bylinek pro léčbu oparů je také máta, a to zejména v podobě esenciálního oleje. Tento zázračný olej, který seženete většinou jen ve specializovaných obchodech, obsahuje silné antimikrobiální látky, jež pomáhají bojovat s infekcí a zánětem.

Jedlá soda

Pokud je nějaká ingredience skutečně univerzální, pak je to právě jedlá soda. Ta se totiž dá využít k celé řadě činností, od úklidu až po léčbu oparů. Jedlá soda se pyšní antibakteriálními vlastnostmi a má schopnost opar šetrně léčit a následně ranku také vysušit a urychlit její hojení.

Fotografie: Pixabay

Jak postupovat? Ze sody si připravte pastu tak, že smícháte půl lžičky sody a několik kapek vody. Tuto směs naneste na bolavé místo a nechte klidně přes noc působit.

Obklady

Použít můžete i účinné obklady. Mezi nejoblíbenější patří obklad z mírně rozředěného droždí. Sušené nebo čerstvé droždí nařeďte pár kapkami vody, aby vznikla hustá pasta, kterou můžete následně nanést na opar.

Opar velmi rychle vyschne společně s droždím a výrazně se zkracuje doba jeho hojení. Podobně skvěle funguje i osvěžující obklad ze zeleného čaje. Sáček zeleného čaje nechte zmrazit v mrazáku a poté jej opatrně přikládejte na bolavé místo.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]