Zdravé vánoční cukroví: Kokosové sušenky + RECEPT

Vánoce jsou mnohdy noční můrou pro všechny, kteří se snaží jíst zdravě a udržovat svoji postavu v kondici. Všude kolem to voní po perníčkách a jiném sladkém, nezdravém cukroví. Máme ale dobrou zprávu! Letos o Vánocích můžete mlsat bez výčitek!

V hlavní roli je kokos!

Na přípravu cca 16 kusů kokosových sušenek budeme potřebovat 30 g kokosové mouky, 30 g ovesných vloček, 30 gramů kokosového oleje, 15 g strouhaného kokosu a 40 g medu. Pokud chcete recept dotáhnout k dokonalosti, volte, pokud možno, co nejvíce ingrediencí BIO.

V jednoduchosti je krása

Příprava samotných sušenek je velmi jednoduchá. Smícháme dohromady kokosovou mouku, med, kokosový olej a kokos. Poté přidáme předem namočené ovesné vločky (stačí, když je necháte namočené 1 hodinu). Opět vše smícháme důkladně dohromady. Vznikne vám těsto, které na první pohled nemusí držet tvar, ale nebojte, sušenky po upečení pohromadě držet budou.

Na plech vyložený pečícím papírem poté skládáme vytvořené „placičky“ – snažte se udělat rovnoměrně tenké, aby se dobře upekly. Když je plech plný, vložte jej do předem rozehřáté trouby na 180°C. Dejte pozor – sušenky stačí péct pouze 7 – 10 minut! Je dobré je hlídat, a jakmile zhnědne okraj, je hotovo.

Rada na závěr

Než si pochutnáte na této zdravé svačince, nechte sušenky ještě na plechu vychladnout. Pokud byste je chtěli ihned dát do misky nebo na tác, rozpadly by se vám. A nemyslete si, že i když jde o zdravou variantu cukroví, můžete toho sníst plech na posezení. Pořád jsou zde obsaženy tuky, které by vám ve větším množství mohly přidat na váze.

Obrázek: Nikol Sotolářová