Nesnědené cukroví nemusí skončit v koši, naučte se ho efektivně zužitkovat

Fotografie: Pixabay

Pokud vám po svátcích zůstalo spousta nesnědeného cukroví, můžete dát některé druhy zamrazit a postupně vytahovat při různých příležitostech nebo cukroví zužitkovat jiným způsobem. Nabízí se hned několik možností.

Cukroví můžete použít k výrobě dalšího cukroví (nepečeného) – nejčastěji kuliček. Rumových, čokoládových, oříškových. Využít tak můžete zejména polámané kousky cukroví, které by na talířku příliš lákavě nevypadalo.

Kuličky

Cukroví rozdrobíte jednoduše do misky a přidáte další ingredience, podle toho, jaké kuličky budete chtít vyrobit. Přidat můžete mléko, máslo nebo roztopenou čokoládu, rum, mleté oříšky, perníkové koření, karamel, kokos, na kousíčky nasekané ovoce apod. Ze směsi vytvarujete kuličky a obalíte v kakau, kokosu, semínkách atd. Doprostřed kuliček můžete vtlačit třeba oříšek.

Fotografie: Pixabay

Žemlovka

Žemlovka je velmi vděčné jídlo a především jednoduché. Cukroví nalámejte do misky společně se staršími rohlíky či vekou, nalijte mléko a postupujte jako obvykle. Jen budete používat méně cukru, cukroví se sladké dost. Jíst se dá jak teplá, tak studená (jako buchta).

Nepečená roláda

Postup je stejný, jako u vytváření hmoty na kuličky. K rozdrobenému cukroví přidáte kokosový olej nebo máslo, případně mléko a roztopenou čokoládu a opět libovolné ingredience k dochucení: vanilku, mleté oříšky, rum, kakao, perníkové koření.

Vzniklou hmotu vyklopte na rozprostřenou potravinou fólii a pomocí válečku rozválejte na placku. Dovnitř můžete dát tvaroh, pudink nebo jiný krém. Pomocí folie srolujte a dejte do lednice na několik hodin ztuhnout. Výtečně chutná i samostatně, bez náplně.

Nepečený zákusek

Postup je stejný, jako u kuliček či rolády. Jen hmotu rozválíte a položíte do nějaké formy. Potřete krémem a nahoru pak položíte další plát těsta. Opět potřete krémem a vrch posypte drobečky cukroví. Pokud vám zbyly i hezké kusy cukroví, můžete položit celé kousky.

Fotografie: Pixabay

Část přidejte do těsta na bábovku

Pokud rádi pečete buchty a bábovky, můžete cukroví rozdrtit nebo rozmixovat a přidat do těsta na bábovku. Jestliže máte kakaové cukroví, můžete drobečky sypat přímo do formy na bábovku, až budete nalévat světlé těsto. Nebo udělat naopak kakaové těsto a sypat světlé drobečky cukroví.

Poháry 

Jsou chutné, vděčné, rychlé. Cukroví nadrobte do skleničky, pokapejte kávou, přidejte jogurt a vrstevní opakujte. Místo jogurtu lze použít pudink nebo jiný krém.