Zdánlivě nenápadné příznaky, které ukazují na to, že vaše tělo bojuje s toxiny a volá o pomoc

Fotografie: Depositphotos

Někdy si ani neuvědomujeme, jakému množství toxinů je naše tělo vystaveno. Jejich nadvláda o sobě ale dává vědět prostřednictvím několika signálů, které není radno brát na lehkou váhu.

Vystavení toxinům se nelze zcela vyhnout. Obklopují nás všude, jsou ve vzduchu, který dýcháme, ve vodě, již pijeme, v jídle, které jíme. I předměty, jež dnes a denně používáme, obsahují patogeny, z nichž můžeme vážně onemocnět, jakmile v našem těle dosáhnou určité hladiny. Je proto nutné vědět, jaké příznaky lidské tělo vykazuje, je-li plné nebezpečných toxinů, říká lékařka Carissou Stephens.

Problémy s vyprazdňováním

Při konzumaci jídla do sebe společně s potravinami dostáváme i řadu chemikálií, například konzervační látky, barviva nebo umělá dochucovadla a aromata. S těmito toxiny se musí vyrovnat především naše střeva, která jsou zodpovědná za trávení. Usazeniny pak mohou vést k žaludečním problémům a zácpě. Řešením je konzumace organických potravin, omezení alkoholu a zařazení většího množství čisté vody, abyste tento problém vyřešili.

Fotografie: Depositphotos

Závratě, zmatek a špatné soustředění

Pokud pociťujete závratě, zmatení nebo máte problémy se soustředěním, i když za sebou máte kvalitní spánek a odpočinek, pravděpodobně jsou za těmito stavy toxiny. Tyto jedy vyvolávají celou řadu nežádoucích reakcí. Přebytek toxinů potlačuje zásoby vitamínů a minerálů.

Nepříjemný tělesný zápach

Večer nebo ráno si dáte příjemnou sprchu, dodržujete správnou hygienu a používáte deodorant. Očekávali byste, že se vám nepříjemný tělesný zápach vyhne, ale ne. Cítíte se a cítí vás i vaše okolí. To značí, že vaše tělo potřebuje detoxikaci, aby se zbavilo nežádoucích škodlivých látek, které v těle vypouštějí různé plyny a pachy, jež se dostávají ven z vašich pórů a způsobují zápach.

A nejedná se pouze o pachy vylučované pokožkou, může vás trápit i špatný dech. Často se objevuje, když trávicí systém nedokáže správně strávit veškerou přijatou potravu. Poruchy trávení zpravidla nastávají při špatné funkci jater, jež nejsou schopny odvádět svou práci pod nátlakem toxinů.

Bolest kloubů a svalů

Nejste žádní vrcholoví sportovci, vaši fyzickou aktivitu lze přirovnat k normálu, ani vás nezmáhá fyzicky vyčerpávající práce, přesto vás ale bolí svaly a klouby. To může být způsobeno nahromaděnými toxiny. Bolest v těle pak může naznačovat zánět, u něhož nedokážete určit žádnou jinou příčinu. Je čas na detoxikaci.

Lámání nehtů a vypadávání vlasů

Pod tíhou toxinů mohou být ovlivněny i vaše nehty, především u prstů na nohou. Většinu dne je schováváme v ponožkách a botách, což má za následek růst plísní. Přestože je v tomto případě řešením vhodná obuv, účinnou metodou proti rozvoji plísní a lámání nehtů je i detoxikace.

Fotografie: Freepik

Jedním z běžných příznaků těla plného toxinů je i nadměrné vypadávání vlasů. Viníky mohou být látky, jako například arsen, olovo nebo thalium, jež se nacházejí také v cigaretovém kouři. Jejich zvýšená dávka může být dokonce i smrtelná. Proto neberte padání vlasů na lehkou váhu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]