Mladík si myslel, že ho trápí pouhá infekce ucha. Na kontrole u doktora zjistil mnohem vážnější pravdu

Fotografie: Depositphotos

Sportovně založený mladík si stěžoval na bolest hlavy a ucha. Lékaři jej nejprve poslali domů s tím, že jde pouze o infekci. Několik týdnů poté zemřel.  

Teprve 19letý Niall Kavanagh ze Suffolku zemřel pouhé tři týdny poté, co mu byl diagnostikován rakovinný nádor na mozku. Jeho problémy začaly tím, že pociťoval bolesti ucha a hlavy, na což mu však lékaři řekli, že se jedná o pouhou virózu. Jakmile však zkolaboval na fotbalovém hřišti a byl převezen do nemocnice, vyšlo najevo, že má velký nádor na mozku.

Mysleli si, že jde o pouhou infekci ucha

Když Niall začal pociťovat nepříjemné bolesti uší, okamžitě se uchýlil k doktorovi, který jej však podle serveru SosialNytt poslal domů s tím, že se jedná o pouhou infekci, kterou musí vyležet. Mladík souhlasil a udělal tak, jak mu byla poručeno – nakonec se však rozhodl jít i na fotbal, protože nechtěl přijít o důležité zápasy. Jeho symptomy pak bohužel přetrvávaly až do doby, než na hřišti zkolaboval a musel být převezen do nemocnice. V ten moment začala mít velké starosti jeho matka, která za ním okamžitě přispěchala.

Když se mladík probudil, během konverzace s lékaři přiznal, že často zapomíná na to, že s někým mluvil a občas není ani schopen provádět některé věci, které by chtěl. Tehdy také vyšlo najevo, že je něco v nepořádku s jeho mozkem – lékaři mu objevili nádor a od té doby to šlo z kopce. Mladík přestával být schopen mluvit a chodit. „Nedávali nám skoro žádnou naději. Musela jsem jít domů a říct jeho mladším bratrům, že se s ním musí rozloučit,” sdělila během rozhovoru matka Nialla.

Smrt mozkového kmene

Ačkoli mladík prvotní operaci po kolapsu na hřišti přežil, musel podstoupit další zákrok, kdy mu měla být odvedena tekutina z mozku. Poté, co však lékaři odstranili hadičku, již nikdy nenabyl vědomí a zemřel o tři týdny později. Příčina přitom byla smrt mozkového kmene, což podle lékařky Heidi Moawad znamená, že ač jeho srdce a další orgány mohou fungovat, nikdy již nebude schopen samostatně dýchat, nebo být při vědomí.

Konzumace jahod ho připravila o život. Jeho lékař nyní důrazně varuje veřejnost před závažnou chybou

lékař, dietolog
Fotografie: Freepik

Nikdy nepochopím, jak mohl zdravý 19letý mladík, který hrál fotbal, zemřít po třech týdnech po diagnóze. Jeho ztráta mi zničila život a nechci, aby další rodiny musely prožívat stejný žal jako já,” pokračovala matka syna. Na webu ZdravéStravování.eu jsme také nedávno psali o návycích, které mohou poškozovat váš mozek – a v krajních případech taktéž zvyšovat riziko vzniku nádoru.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]