Zbavte se problémů s křečovými žilami tím, že se prostě jen opřete nohama o zeď

Fotografie: Depositphotos / Edit

Večer, na konci vyčerpávajícího dne, si lehněte ke zdi, zvedněte nohy nahoru a zůstaňte v této poloze 10 až 15 minut. Žádné další vybavení, jen nohy a stěna. Je dobré to dělat každý den.

Trápí vás oteklé a těžké nohy? Je pro vás obtížné najít pohodlnou obuv kvůli zvětšeným kostem na chodidle? Trávíte celý den v práci u počítače a večer už nemáte energii na žádné cvičení? Pokud jste si na tyto otázky odpověděli „ano“, je dost možné, že jste také celkově bez energie, vyčerpaní, máte těžkou hlavu a upadáte do letargie. Právě pro vás je následující cvičení to pravé!

Opřete si nohy o stěnu

Když jsme se o tomto cvičení dozvěděli, byli jsem samozřejmě zvědaví, jak je možné, že nemusíte nic dělat, jen ležíte u zdi a užíváte si tuto léčebnou proceduru pro celé tělo? Ukázalo se však, že tato základní jógová pozice je kouzelná. V této poloze strávíte alespoň 5 minut a jako byste se znovu narodili. Únava mizí, tělo se probouzí a hlava je čistá. Díky tomuto statickému cvičení můžete večer ještě hodně pracovat, tělo se zpevní, cítíte se lehce v nohách.

Proč je tak dobré dát si nohy na zeď? Během dne je naše tělo neustále ve vzpřímené poloze, nejnezdravější je sedět. Díky této pozici zaujme tělo opačnou polohu, než na jakou je zvyklé. Výhody této jednoduché obrácené polohy bez námahy jsou velké: tělo se rychle zotavuje, odpočívá, uvolňuje se napětí v páteři, mizí „tíha v nohách“, zlepšuje se průtok krve.

Profylaxe křečových žil

Podívejte se, jak toto snadné cvičení správně provádět. Milá dívka vám také ukáže, jak si můžete lehce protáhnout svaly na nohou, zatímco se opíráte o zeď. Velmi užitečné, velmi snadné! Tuto polohu lze směle označit za nejúčinnější prevenci křečových žil. Při něm se zlepšuje žilní odtok, mizí otoky nohou a mizí pocit únavy. Zmírňuje také utrpení těch, kteří již znají neštěstí bolavých žil.

Fotografie: Freepik

Jak správě tuto pozici provést

V józe se tato jednoduchá ásana nazývá „viparita karani“. Předpokládá se, že když člověk stojí na nohou, stárne, ale v obrácené pozici jdou všechny procesy v těle dozadu a člověk mládne. Maximální užitek vám přinese tichý pobyt v této poloze. Lehněte si na záda, boky jsou od stěny vzdáleny asi 30 cm. Pokrčte kolena a chodidla položte na zeď. Dbejte na to, aby boky svíraly se stěnou pravý úhel.

Narovnejte nohy tak, že je opřete o zeď, kolena držte rovně a nohy uvolněte. Kdo by si pomyslel, že prevence křečových žil na nohou je tak snadná. Pod hlavu si položte polštář, který by měl být velmi pohodlný. Zavřete oči a zhluboka dýchejte. Položte si jednu dlaň na břicho a druhou na srdce.

Uvědomte si, jak dýcháte, nadechněte se na 2 doby, vydechněte na 4 doby. Zkuste zastavit vnitřní dialog, ztišit myšlenky, naslouchat pouze svému dechu. Tento bod je důležitý zejména pro ty, kteří jsou v práci často ve stresu, cítí úzkost a trpí nespavostí. Klidné, vědomé dýchání v poloze hlavou dolů ozdraví nervový systém a dodá pocit rovnováhy.

Fotografie: Pixabay

Pokud je pro vás obtížné klidně dýchat a rozptylují vás cizí myšlenky, použijte tuto metodu. Když cítíte, že se rozptylujete, otočte oči, nejraději ve směru hodinových ručiček. To lze snadno provést se zavřenýma očima. Tento pohyb očními bulvami vám pomůže vrátit koncentraci a přivede vás do vědomého stavu, kdy je snazší kontrolovat dýchání a to, co děláte.

Házení očima je také dobré k tomu, abyste se dali dohromady v běžném životě a vypořádali se s podrážděním, hněvem, netrpělivostí a stresem, má okamžitý účinek vystřízlivění. V této ásaně setrvejte 10 až 15 minut. Jemně odstrčte nohy od stěny, na chvíli si lehněte, otočte se na pravý bok a zvedněte se z podlahy. Uvidíte, že se budete cítit úžasně!

Tato pozice zlepšuje paměť, protože při ní dochází k prokrvení mozku. Stimuluje také štítnou žlázu a další žlázy s vnitřní sekrecí, protože se koupou v čerstvé krvi. Jak již bylo řečeno, jedná se o nejlepší prevenci křečových žil. Pravidelné provádění této pozice zpomaluje stárnutí, vyhlazuje vrásky a zlepšuje vzhled pokožky. Dochází také ke znatelnému zlepšení trávení!

Zdroj: Healthline, Takprosto

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]