Recept na zázvorový sirup jako ze starého zápisníku našich babiček. Téměř okamžitá úleva při nachlazení

Fotografie: Freepik

Uvařte si doma výborný zázvorový sirup, který oceníte především v chladných dnech, kdy je riziko onemocnění největší. Obsahuje mnoho prospěšných látek, které posílí váš imunitní systém, říká specialistka na výživu Debra Rose Wilson.

Cítíte se unaveně, není vám dobře a celkově máte pocit, že budete nemocní. Připravte si domácí zázvorový sirup, který je plný vitamínů, antivirových a antibakteriálních látek. Sirup můžete zařadit v chladných zimních a podzimních dnech jako prevenci před onemocněním. Žádná nemoc už nebude mít šanci.

Recept na domácí zázvorový sirup

Domácí sirup je vhodnější než kupovaný. Vždy máte jistotu, že používáte pouze kvalitní suroviny a žádné konzervanty. Čerstvý zázvor má vždy větší sílu než, když koupíte zázvorový sirup už hotový v obchodě. Na přípravu domácího sirupu budete potřebovat:

  • větší kus kořene zázvoru
  • 1 citron
  • 3 lžíce medu
  • 1 lžička kurkumy
  • 250 ml vody

Zázvor oloupejte a nakrájejte na kostičky. Vložte ho do hrnce, zalijte vodou a přisypte kurkumu. Vařte 5–10 minut. Než přidáte ostatní suroviny je nutné nechat směs vychladnout. Vývar ze zázvoru slijte do skleničky a přidejte med a šťávu z citronu. Skladujte v ledničce po dobu maximálně jednoho týdne.

Fotografie: Unsplash

Recept na zázvorový med

Zázvorový med má stejné účinky jako sirup. Je bohatý na antibakteriální látky a všechny bacily doslova spálí. Na jeho přípravu budete potřebovat pouze zázvor, citron a med. Zázvor očistíte a nakrájíte na plátky, naskládáte do sklenice společně s plátky citronu a zalijete medem. Nechte odstát v chladu do druhého dne. Med můžete přidat i do čaje, ale nikdy nedávejte do horké vody, vždy by měla mít maximálně 70 °C, abyste nezničili všechny důležité vitamíny a látky.

Lék z přírodních produktů

Složení těchto přírodních léků je výborné. Zázvor má velice dobré desinfekční vlastnosti, které vás zbaví všech virů a bakterií. Citron je bohatý na antioxidanty a obsahuje velké množství vitamínu C, který posílí váš imunitní systém. Med je výborný pro své antivirotické a antibakteriální účinky a kurkuma je známá pro složky, které mají významný vliv na vaše zdraví při virové infekci.

Fotografie: Unsplash

Dávkování sirupu nebo medu

V chladných zimních měsících, kdy je riziko nachlazení vysoké, můžete sirup nebo i med, užívat jednu lžičku každé ráno jako prevenci. Pokud už se cítíte nachlazení nebo kýcháte a máte rýmu, nebojte se užívat sirup i dvakrát nebo třikrát denně lžičku. Látky obsažené v sirupu a medu jsou přírodní a organismus je příjme mnohem lépe než syntetické vitamíny a léky z lékárny.

Zdroj: Healthline