Česnekový čaj: Dosud nejefektivnější známý přírodní elixír na regulaci cholesterolu a krevního tlaku

Fotografie: Jon Sullivan / Public domain

Česnekový čaj nabízí řadu zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Jeho příprava je jednoduchá a změnu poznáte velmi brzy.

Česnek se používá v tradiční medicíně již po tisíce let a nedávné studie ukázaly, že má imunomodulační, protizánětlivé, antimikrobiální, kardiovaskulární, antikoagulační a antineoplastické vlastnosti. To vše především díky sloučenině zvané allicin, která pomáhá snižovat cholesterol, krevní tlak a mnohem více. A abyste mohli vytěžit ze všech jeho vlastností, můžete si jej vychutnat ve formě léčivého čaje, říká doktorka Amy Richter.

Jedinečný česnekový čaj

Alicin obsažený v česneku je jedinečná složka, která pomáhá snižovat cholesterol, krevní tlak a aterosklerózu – zároveň však také potlačuje tvorbu karcinogenních látek, bioaktivaci nádoru a proliferaci a inhibici nádorového procesu. A přestože je vhodné konzumovat toto přírodní léčivo zasyrova, ještě lépe působí podávaný ve formě čaje. Mimo jiné vám v této podobě pomůže při chřipce, nachlazení nebo infekci.

Česnekový čaj je také oblíbeným prostředkem, který sahá až do dob starých Řeků. Má energizující, hypotenzní, uklidňující účinky na dýchací systém a působí jako silné imunitní tonikum. Díky obsahu antibakteriálních a protiplísňových sloučenin navíc skvěle posiluje imunitní systém a chrání tělo před širokým spektrem infekčních patogenů. Mnoho studií jej také spojuje se snižování krevního tlaku a vysokých hladin cholesterolu – díky tomu poté snižuje riziko aterosklerózy, srdečního infarktu, mrtvice a ischemické choroby srdeční.

Jak si jej připravit

Již jeden šálek česnekového čaje vám pomůže uvolnit dýchací cesty a snížit zánět v dýchacím traktu. Tento lék je také užitečný při kašli, nachlazení, bolestech v krku a ucpání nosu – zároveň vám pomůže zahojit veškeré rány a zlikviduje infekce. Podle některých zastánců tradiční medicíny také pomáhá při hubnutí, spalování tuků a potlačuje chuť k jídlu. A pokud si jej navíc dopřejete ráno, dodá vám energii na celý den. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 4 stroužky česneku
  • 3 šálky vody
  • ½ šálku citronové šťávy
  • 2 polévkové lžíce medu

Léčivý sirup z česneku a medu je účinnou prevencí nemocného těla. Má i antibakteriální účinky

stroužky česneku
Fotografie: Pexels

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Oloupejte stroužky česneku a vložte je do konvice s vodou. Poté, co se začne vařit, nechte je několik minut pracovat, poté vypněte oheň a hrnec přikryjte. Po vychladnutí čaj sceďte, přidejte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu a med. Pro získání co nejlepších výsledků pijte 1 až 2 šálky čaje denně.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]