Bojujte proti respiračním onemocněním přírodním lékem se silnými účinky

Fotografie: Depositphotos

Možná budete překvapení, že na bolest v krku, kašel nebo jiné dýchací problémy vám může pomoci přírodní lék, prozrazuje lékařka Debra Rose Wilson.

Na kašel a dýchací cesty naleznete mnoho produktů, které jsou čistě přírodní. Jedním z nich je i eukalyptus. Bývá také nazýván jako blahovičník nebo strom zázraků. Jeho listy mají antiseptické účinky a používají se při léčbě kašle, rýmy, astmatu, bronchitidy a zánětů. Mnoho lidí tyto listy používá k masáži těla, do koupele nebo na inhalaci. V obchodě se setkáte i s esenciálním olejem, kterým si můžete provonět domov.

Listy z eukalyptu

I z těchto listů lze uvařit čaj, který je prospěšný pro lidské zdraví. Například nápoj z listů eukalyptu pomáhá na zmírnění vysoké horečky. Je tou nejlepší volbou, když člověk ulehne do postele s vysokými teplotami, kašlem, bolestí v krku nebo rýmou. Velká část lékařů ho doporučuje jako podpůrný prostředek při léčbě chřipky a jiného respiračního onemocnění. Myslete dopředu a nakupte si do domácnosti tento přírodní lék. Díky tomu můžete začít bojovat s onemocněním hned při prvních příznacích.

Fotografie: Pixabay

Eukalyptový čaj při chřipce

Připravte se na to, že eukalyptový čaj má velice silné aroma. Pokud si ho připravíte, pravděpodobně vám krásně protáhne ucpaný nos a zmírní intenzitu kašle. Zakoupit si ho můžete buď v sušené formě, nebo v olejové.

Většinou je k dostání v obchodech se zdravou výživou. Tento nápoj lze připravovat doma, ale je potřeba, aby byly listy usušené. Voda poté lépe absorbuje jejich prospěšné vlastnosti.

Fotografie: Unsplash

Tento zázračný nápoj má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Mezi ty základní patří boj s chřipkou, zklidnění bolesti v krku a snížení vysoké teploty. Pomáhá ale také v boji proti infekcím, posiluje imunitu a reguluje hladinu cukru v krvi. Dále je vhodný pro lidi, kteří trpí astmatem, bolestí zubů nebo bolestí svalů. Je prospěšný pro velkou část populace, protože dokáže léčit mnoho problémů.

Fotografie: Freepik

Kloktání eukalyptu na bolavý krk

Už víte, že si z listů tohoto stromu můžete udělat čaj. Ten pomáhá na bolest v krku a jiné příznaky, které doprovází chřipku. Abyste léčbu bolavého krku podpořili, připravte si i kloktadlo. Do varné konvice dejte vodu a 2 polévkové lžíce eukalyptových listů a nechte je projít varem. Směs nechte trochu vychladnout a poté můžete kloktat. To byste měli provádět přibližně dvakrát denně. Nejlépe ráno a večer.

Fotografie: Freepik

Existuje i druhá varianta na přípravu kloktadla. Potřebujete k tomu 200 ml vody a 1 polévkovou lžíci usušených listů z eukalyptu. Do hrnku si dejte listy a zalijte je horkou vodou. Takto nechte připravenou směs luhovat přibližně 15 minut. Následně je potřeba vše přecedit a hotový nápoj používat ke kloktání. Tento postup opakujte přibližně 3 dny a každý den si uvařte kloktadlo nové.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]