Zázrak ukrytý v pampelišce

Rakovina je strašák, kterého se bojí celý svět. Nemoc, která se neptá, postihuje muže i ženy bez ohledu na věk a nezná slitování. Ano, léčí se chemoterapií či ozařováním, nemocní užívají spoustu léků, podstupují operace – bohužel ne vždy se ale výsledek střetne s účinkem. A přitom doslova na dosah ruky roste zázrak, který dokáže pomoci v boji proti této zákeřné nemoci pampeliška. Na první pohled obyčejná květina, která zvláště na jaře zaplní louky, trávníky a zahrady a ačkoli je jí všude plno a dívky si z ní pletou zářivě žluté věnce, jen málokdo by hádal, že se v ní ukrývá hotový zázrak. Chcete vědět více? Pak hltejte následující řádky!

Pampeliška = žlutý zázrak z přírody

Pampeliška se pyšní širokým medicínským využitím, ale i přesto je často zatracována. Zkrátka jí není věnováno tolik pozornosti, kolik by si zasloužila – a to je škoda. Už naše babičky věděly, že sirup z pampeliškových květů má mnoho léčivých účinků, překvapením je, že hotový zázrak jsou především pampeliškové kořeny – ty mohou pomoci i proti rakovině. 

Pampeliškový kořen se vyrovná účinkům chemoterapie – a co víc, je mnohem silnější!

Přesně tak – je vědecky dokázáno, že obyčejný kořen z pampelišky je silnější než chemoterapie používaná právě v boji proti rakovině. Efektivně usmrcuje rakovinné buňky a to i bez toho, aniž by poškodil ty zdravé – a v tom je onen zázrak. Stačí pampelišku nasbírat na místech, která jsou čistá – tedy nikde u silnice či blízko cest – a pak si stačí udělat z této zářivé květinky čaj. Jak na to vám poradíme níže.

Recept na pampeliškový čaj

Zázrak v podobě pampeliškového čaje není na přípravu vůbec náročný. Připravuje se z pomletého, sušeného kořene, ale stejně tak se dá použít i nakrájený čerstvý kořen – zkrátka co máte po ruce. 

  • Zhruba 1-2 čajové lžičky kořenu v jakékoli podobě zalijte 2,5 dl vroucí vody a nechte nejméně 15 minut vyluhovat. 

Doporučuje se čaj pít 2-3x denně, nejlépe před jídlem a klidně i dlouhodobě. Věříme, že po přečtení dnešního článku budete na pampelišku – obyčejně neobyčejný zázrak z přírody – hledět úplně jinak!

Fotografie publikována se svolením Criminalatt FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]