Lidové techniky čištění krve, které znaly již naše babičky. Zvolte přírodní cestu

Fotografie: Freepik

Přinášíme vám sedm lidových receptů, díky kterým si vyčistíte svoji krev. Pomohou vám pampelišky, kopřivy ale také například jalovec.

Chcete své tělo udržovat v pořádku? Pak je důležité mít čistou krev. K jejímu čištění není zapotřebí žádných léčiv a jiných chemických látek. Krev můžete vyčistit pomocí přírodních nápojů nebo bobulí. Možností je hned několik, můžete si tak vybrat, která vám bude nejvíce vyhovovat. Nabídneme vám rovnou sedm různých receptů.

Kořeny pampelišky, kopřivy i černý bez

Na podzim vykopejte kořen pampelišky, opláchněte ho, rozlámejte ho a osušte. Barva správně zaschlých kořenů je tmavě hnědá. Na tinkturu potřebujete dvě lžíce nasekaného kořene. Ty zalijte vroucí vodou. Deset minut vařte a pak ochlaďte a přefiltrujte. Pijte třetinu sklenice teplého nápoje třikrát denně před jídlem. Konzumujte čerstvý odvar maximálně týden. Pomoci vám mohou také kopřivy namočené ve vodce. Týden je nechte louhovat.

Fotografie: Pixabay

Uchovávejte na tmavém a chladném místě. Filtrujte a používejte 35 kapek rozpuštěných ve vodě třikrát denně po dobu deseti dní. V dalším receptu smíchejte díl kopřivy, díl pampelišky a tři díly bezových pupenů a tři díly pupalky. Čajovou lžičku směsi zalijte vroucí vodou a nechte 4 minuty odstát. Pijte ráno a večer před jídlem. Pokud vám směs takto nechutná, je možné do ní přidat trochu medu. Pak bude chuťově příjemnější.

Pomůže vám také šavle bahenní

Třetinu litrové nádoby naplňte trávou a kořeny šavle bahenní neboli zábělníku. Zbytek doplňte vroucí vodou. Zakryjte víkem a nechte dva týdny. Užívejte půl lžíce čtyřikrát denně, dvě hodiny před jídlem. Ideální je vypít tři tyto litrové láhve a potom si od kůry měsíc odpočinout. Jedině tak dosáhnete toho nejlepšího účinku. Další recept na čištění krve je z řebříčku.

Fotografie: Freepik

Tři lžíce suchého řebříčku zalijte litrem vroucí vody a nechte asi hodinu zavřené v termosce. Tento výluh užívejte před jídlem. Ideální porce je půl sklenice třikrát denně. Recept lze obměnit. Stačí smíchat jednu čajovou lžičku řebříčku se sklenicí vroucí vody a nechat hodinu odstát. Užívat je ideální třikrát denně před jídlem. Poslední návod je jednoduchý. Jezte pět čerstvých bobulí jalovce denně a vaše krev se vyčistí.

Zdroj: Healthline