Blahodárný elixír vás zbaví kašle do 30 minut. Aktivní látky tohoto přírodního nápoje jinde nenajdete

Fotografie: cyclonebill / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Pokud vás trápí kašel, nemusíte nutně užívat drahé komerční prostředky plné chemie. Skvěle vám dokáže pomoci jednoduchý nápoj z mrkve.  

Abyste se zbavili nepříjemného kašle, nemusíte hned spěchat do lékárny pro klasické léky nebo jiné léčebné prostředky. Skvěle vám totiž postačí jednoduchý nápoj z mrkve, který nejenže působí mnohem efektivněji, ale také zcela přirozeným způsobem. Jak navíc uvádí web Healthline, tato úžasná zelenina přináší mnoho dalších zdravotních přínosů, včetně lepšího zraku a podpory krevního oběhu.

Mrkvový nápoj proti nepříjemnému kašli

Pokud vás přepadl nepříjemný kašel, pak můžete vsadit na tento přirozený nápoj. Jeho příprava je velmi jednoduchá a poradí si s ní naprosto každý. Přesto však nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidský organismus, a to včetně zmírnění tvorby hlenu a rychlejší regenerace dýchacích dutin. Kromě toho je také velmi levný a má příjemnou chuť, takže může být skvělou svačinou kdykoli během dne. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 0,5 kilogramů mrkve,
  • 3 až 4 polévkové lžíce medu a
  • 1 litr čisté vody.

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve oloupejte mrkev a nakrájejte ji na plátky. Poté si připravte hrnec, nalijte do něj vodu a kousky mrkve v ní na mírném ohni uvařte do měkka. Vývar poté nechte schladit a sceďte do vhodné nádoby. Uvařenou mrkev rozmačkejte na kaši a smíchejte se sklenicí vývaru a medem. Připravený sirup skladujte v lednici a pijte alespoň 3krát denně, dokud nepocítíte patřičnou úlevu.

Účinná léčba bolesti v krku podomácku: K rychlé úlevě dopomůže i slaná voda a jedlá soda

Další zdravotní přínosy nápoje

Tento účinný nápoj je také bohatý na karoten, antioxidanty a další vitamíny, které prospívají mnoha faktorům lidského zdraví, a to včetně pokožky, vlasů a zraku. Mimo jiné pak jeho konzumace nabízí dle lékařky Zilpah Sheikh následující přínosy:

  • Díky obsaženým antioxidantům chrání buňky před poškozením volnými radikály a snižuje riziko rozvoje některých chronických onemocnění.
  • Pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a tím podporovat zdraví srdce.
  • Posiluje obranyschopnost imunitního systému a pomáhá v boji proti infekcím.
  • Díky obsahu minerálů, jako je vápník a draslík, podporuje zdraví kostí.
  • Má pozitivní vliv na hladinu cukru v krvi.
mrkev
Fotografie: Pexels

Obecně má pak mrkev velmi pozitivní vliv na trávení a dodá vám ochranu před problémy, jako je například zácpa. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o zdravotních přínosech fialové mrkve.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]