Přírodní způsob na podporu léčby chřipky a usnadnění vykašlání hlenu

Fotografie: Freepik

Hlavně v dnešním období, kdy potřebujeme mít silný imunitní systém více než dříve, často řešíme kvalitu našeho stravování. Je totiž nad slunce jasné, že strava bohatá na vitamíny a minerály přináší lepší výchozí podmínky a pomáhá se silnou obranyschopností organismu.

Klíčové je přemýšlení nad jídelníčkem hlavně v období podzimu, kdy se o slovo hlásí tradiční chřipková sezóna. Přečtěte si, na jaké potraviny si zaměřit a jak si připravit kombinaci potravin, s jejichž pomocí chřipku porazíte už v samém začátku.

Recept na přírodní podporu proti chřipce a nachlazení

Pro optimální boj proti chřipce a nachlazení se nebojte zapojit i silné kalibry. Připravte si jednoduchý nápoj z uvedených ingrediencí a během chvilky doplníte do těla důležité minerální látky a vitamíny. Potřebovat budete:

  • minerální vodu
  • 2 lžíce medu ideálně v bio kvalitě
  • 2 mrkve
  • 1 citron

Do mixéru vložte mrkve, přidejte vymačkanou šťávu z citronu, trochu medu a minerální vodu podle požadované konzistence a pusťte mixování. Směs by měla mít konzistenci smoothie, aby se snadno pila. Tuto vitamínovou bombu si můžete dávat ráno před snídaní, ale i kdykoliv během dne. Nejlépe se však vitamíny vstřebají v dopoledních hodinách.

Fotografie: Pixabay

S citronem zacházejte opatrně ve chvílích, kdy máte potíže s pálením žáhy nebo žaludečními vředy. V takovém případě ho můžete vynechat a připravit si recept pouze ze zbývajících ingrediencí. Zároveň příznaky nachlazení a kašle nepodceňujte. Když budou nadále přetrvávat, je čas vyhledat lékaře a domluvit se s ním na jiném postupu.

Med jako účinná pomoc při kašli

Důvodem, proč je právě med součástí celého tohoto receptu, jsou jeho blahodárné účinky. Ukazuje se, že pomáhá s léčbou chřipky a kašle. Vzhledem ke své sladké chuti se dobře podává i dětem a v porovnání s některými léky nemá žádné vedlejší účinky.

Obsahuje pořádnou porci antioxidantů, takže chrání jednotlivé buňky před působením oxidativního stresu, což pomáhá proti rozvoji některých onemocnění.

Citron pro doplnění vitamínu C

Zvýšit příjem vitamínu C je vhodné během náročného období i ve chvílích, kdy máte pocit, že na vás něco leze. Podle řady výzkumů jde totiž o látku, která se přímo podílí na imunitním systému. Dostatek vitamínu C vás tak může ochránit před rozvojem některých nemocí. Určitě by měl mít své pevné místo v běžném jídelníčku.

Fotografie: Pixabay

Mrkev proti zánětu

Mrkev je skvělou a zároveň levnou potravinou. Její velká síla se ukrývá v obsahu vitamínu C a dalších sloučenin. Konkrétně jde o karoteny, ze kterých následně vzniká například vitamín A.

Pravidelná konzumace mrkve tak může pomáhat se snížením výskytu zánětu a má přirozené antioxidační účinky. Opět tak pomáhá s podporou obranyschopnosti a zvyšuje odolnost proti chřipce a nachlazení.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]