Zatočte okamžitě s urputnou bolestí žaludku. Dřív než sáhnete do lékárničky, vyzkoušejte přírodní cestu

Fotografie: Freepik

Bolesti žaludku mohou mít celou řadu méně i více závažných příčin. Pokud vám bolest žaludku nedá spát, vyzkoušejte tyto přírodní produkty, které ji efektivně mírní.

Obecně je žaludek definován jako rozšířená část trávicí trubice navazující na jícen, respektive jako svalový vak, jenž je uložený v dutině břišní. Jeho hlavní funkce jsou dvě, a sice mechanická (zpracování potravy) a chemická (působení enzymů). V případě, že je vystaven působení nadměrného stresu či nevhodné stravy a nápojů, mohou se objevit jeho bolesti. Ty jsou často velmi nepříjemné a ztěžují každodenní život. Abyste se jich zbavili, nemusíte ovšem ihned do lékárny, postačí vám k tomu několik přírodních produktů, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Nejefektivnější je léčba příčiny bolesti

Účinnost léčby se razantně zvýší, pokud je správně zacílena. To stejné platí i v případě mírnění bolestí žaludku. Pokud je to jen trochu možné, zjistěte její příčinu a zaměřte se na její odstranění (například pokud jste udělali dietní chybu, jste ve stresové situaci, přehnali jste to s alkoholem, apod.)

Fotografie: Freepik

V některých případech si ovšem příčinu a následek spojíte jen obtížně – kupříkladu když máte zubní kaz. Ten podporuje zvýšenou produkci slin, která vede k aktivaci žaludečních šťáv, což v důsledku vede ke zhoršení vaší střevní mikroflóry a bolestem žaludku.

Fotografie: Freepik

Za urputnými bolestmi žaludku může stát i špatně rozžvýkaná strava – polykáte-li velké kusy potravy, váš organismus je nedokáže správně zpracovat. Kromě sníženého množství přijímaných živin se můžete potýkat se střevními obtížemi, bolestmi žaludku nebo pálením žáhy. Výrazným problémem je rovněž konzumace nezdravých potravin, alkoholu a kouření tabáku. Vše uvedené má negativní vliv na trávicí soustavu a může způsobovat křeče v žaludku, jeho překyselování, bolesti či pálení žáhy.

Od bolesti žaludku vám účinně uleví i přírodniny

Nejste-li si jistí, co je přesnou příčinou bolesti vašeho žaludku, zaměřte se na zmírnění jejích projevů. K tomu vám nicméně nemusí dopomoci jen medikamenty zakoupené v lékárně. Skvěle vám poslouží i některé rostliny (máta, stužkovec či artyčok) a přírodniny (kupříkladu zelený jíl). Zelený jíl napomáhá mírnit křeče trávicího systému – stačí, abyste ho smíchali s teplou vodou za vzniku středně husté homogenní pasty, kterou nanesete na břicho, přikryjete nahřátým ručníkem a necháte chvíli působit.

Fotografie: Pixabay

Z rostlin využijete zejména zázvor a anýz. Zázvor účinně mírní bolesti žaludku a rovněž pomáhá bojovat proti náhlé nevolnosti. Anýz podporuje trávení a rychle tlumí zažívací potíže. Mimo jiné přispívá i ke zlepšení střevní mikroflóry, funguje jako prevence vzniku žaludečních vředů a napomáhá normální funkci trávicí soustavy. Dalšími bylinami, které tlumí žaludeční bolesti, jsou pelyněk, fenykl, puškvorec nebo hořec.

Zdroj: MedicalNewsToday