Hubnout lze i bez dřiny a potu v posilovně. Klíč k úspěchu má na dosah ruky doslova každý

Fotografie: Depositphotos

Většina lidí má za to, že k hubnutí je zapotřebí tělo trápit hodiny ve fitness centru. Jenže to není až taková pravda, protože je hodně důležité i to, jakým směrem zaměříte svůj jídelníček.

Posilovna vás nemusí bavit, tudíž si do ní ani nemusíte pořizovat permanentku, jestliže jste se rozhodli zhubnout. Podstatné je, jak se budete stravovat. Vhodně zvolenými pokrmy totiž lze podpořit zrychlení metabolismu, které pak vede k rychlejšímu spalování energie. To se promítne do snížení hmotnosti, říká lékařka Alissa Palladino.

Jak začít hubnout

Přebytečné kilogramy, které vedou ke vzniku nadváhy a obezity, je zapotřebí včas odstranit. Není to tak jednoduché, proto je třeba se obrnit trpělivostí a urputností, se nimiž se doberete kýženého cíle. Důležité je dodržovat kalorický deficit, tedy mít výdej energie větší než její příjem. Lze to udělat zmenšením porcí jídla i vhodnou pohybovou aktivitou.

Je nezdravé hladovět

Naopak jíst byste měli pravidelně, ale nepřejídat se. Jídelníček byste měli zaměřit na potraviny zdravé, chutné a v co největší pestrosti. Vzdejte se rafinovaného cukru a tučných jídel. Pokrmy připravujte s použitím rostlinných tuků, na ty živočišné raději zapomeňte. Máslo si dopřejte jen někdy, nahraďte ho margaríny. Z mas si vybírejte drůbeží a rybí.

Fotografie: Pixabay

Dopřejte si následující potraviny

  • Zelený čaj: Při hubnutí oceníte potraviny, které pomáhají se spalováním tuků. K nim patří i zelený čaj, jenž zrychluje metabolismus a působí jako diuretikum.
  • Maliny: Když máte chuť na něco sladkého, dejte si místo sladké tyčinky raději toto ovoce. Obsahuje vlákninu, zasytí a uspokojí chuťové buňky.
  • Špenát: Při hubnutí je dobré konzumovat zeleninu. Třeba špenát má nízký obsah tuků a vysoký obsah vlákniny. Je tedy hodně sytící. A díky vitamínům také zdraví prospěšný.
  • Vejce: Obsahuje plnohodnotné bílkoviny, má nízký obsah tuků. Při hubnutí je to ideální potravina.
  • Jablka: Urychlují metabolismus a protože obsahují pektin, pomáhají s detoxikací organismu.
  • Ořechy: Pomohou zahnat chuť na něco dobrého. Jsou lepší než chipsy, protože jsou zdravé. Obsahují nenasycené mastné kyseliny.
  • Avokádo: Dává pozor na správnou hladinu cholesterolu a pomáhá spalovat tuk na břiše.
  • Fazole: Obsahují vlákninu a bílkoviny. Jsou syté a netloustne se po nich.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]