Vyzrajte na nepříjemnou gastritidu prostou úpravou jídelníčku

Fotografie: Freepik

Použití těchto domácích léků je skvělý způsob, jak léčit gastritidu bez nutnosti nechat si předepsat konvenční léky. Tyto recepty stojí za to vyzkoušet, pokud vás trápí opakované problémy, které se vám nedaří řešit.

Želatina

Želatina je potravina bohatá na živiny, kterou naše tělo potřebuje. Její aminokyseliny, vitamíny a minerály pomáhají obnovit přirozený stav žaludku a kontrolovat zánět. Jak želatinu užívat? Jezte porci studené želatiny, kdykoli pocítíte pálení nebo máte jakýkoli jiný příznak gastritidy.

Banán

Díky vláknině a antioxidantům jsou banány jedním z tradičních léků na zažívací potíže způsobené gastritidou. Tato chutná potravina pomáhá regulovat pH žaludku snížením přebytečné kyseliny, která způsobuje vředy a podráždění.

Fotografie: Freepik

Rýžová voda

Vláknina koncentrovaná v rýžové vodě je prospěšná pro podporu procesu trávení. Tyto živiny přirozeně zklidňují žaludek a pomáhají regenerovat tkáně podrážděné kyselinou. Povařte rýži ve vodě bez přidání jakéhokoli koření a pijte tuto vychladlou tekutinu 2-3krát denně.

Omezte příjem dráždivých látek

Existuje mnoho potravin, které mohou příznaky gastritidy zhoršit, zvláště když jsou konzumovány během probíhajícího zánětu. Je nesmírně důležité omezit příjem mléčných, smažených a kořeněných jídel, alespoň dokud nepocítíte úlevu od bolestivých příznaků.

Fotografie: Freepik

Pijte více vody

V neposlední řadě, pokud máte žaludeční onemocnění, musíte pít dostatek vody, aby vaše trávení bylo zdravé. Příliš malý příjem tekutin způsobí změnu úrovně pH, kvůli čemuž je sliznice citlivá na kyseliny. Ujistěte se, že pijete 6 až 8 sklenic vody denně. Pokud neradi pijete samotnou vodu, pijte ji s trochou citronu nebo si dopřejte bylinkový čaj.

Mimo jiné pravidelně navštěvujte svého lékaře, aby mohl posoudit váš stav a poskytnout vám individuální doporučení.

Myslete na prevenci

Pro prevenci gastritidy je vhodné upravit životní režim. Je nutné omezit alkohol, kouření, ale také stres, který je také podstatným faktorem. Pomůže i dostatečný pohyb odpovídající zdravotnímu stavu.

Zdroj: WebMD

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]