Tento přírodní elixír je pokladem proti nachlazení a dalším nemocem. Jeho aktivní látky fungují ihned

Fotografie: ANBI / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Domácí nápoj z těchto ingrediencí posílí vaši imunitu a pomůže zmírnit příznaky nachlazení. Působí navíc zcela přirozeně a jeho příprava je naprosto jednoduchá.

Některé přírodní nápoje a směsi působí na lidské zdraví mnohem lépe než kdejaké komerční výrobky plné chemie. Skvělým příkladem je tento léčivý recept, který posílí váš imunitní sytém a pomůže vám zmírnit příznaky nachlazení. Jeho příprava je přitom velmi jednoduchá a za své účinky podle lékařky Jillian Kubala vděčí správnému výběru ingrediencí, jimiž jsou citron, zázvor a med.

Léčivý nápoj proti nachlazení

Během zimních měsíců a chladnějšího období je většina lidí náchylnější vůči virům a bakteriím. Často také dochází k výraznému oslabení imunitního systému, což se projevuje zejména v podobě nízké energie a psychického nepohodlí. Naštěstí se však před nepříjemnými onemocněními můžete ochránit, a to zcela přirozeně. Potřebovat k tomu budete pouze citron, zázvor a med, což jsou jedny z nejsilnějších přírodních léčiv.

Příprava léčivého nápoje není navíc vůbec náročná a dodá vám potřebnou dávku vitamínů, které jsou během zimy potřeba. Může vám také pomoci zrelaxovat a zlepšit váš spánek, jak uvádí Healthline. Je ovšem nutné brát na vědomí, že zázvor pro některé lidi nemusí být vhodný, a proto byste se měli o jeho konzumaci nejprve poradit spíše se svým praktickým lékařem. Nebezpečí může představovat pro ty, kteří trpí vážným onemocněním nebo užívají silné léky. K přípravě základu budete potřebovat následující ingredience:

  • 400 gramů medu,
  • 3 citrony a
  • 2 větší kořeny zázvoru (cca 250 gramů).

Nepříjemnou infekci dutin lze léčit i podomácku. Kromě výplachu nosu pomůže i česnek a zázvor

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve omyjte a nastrouhejte zázvor (nejlépe na struhadle s malými otvory). Poté nakrájejte citrony na plátky, přidejte k zázvoru a obě ingredience pořádně promíchejte. Následně je vložte do mixéru, chvíli mixujte a nakonec přidejte med. Hotovou směs vložte do uzavíratelné nádoby a uložte do ledničky, kde vám vydrží po dlouhou dobu čerstvá.

tekoucí med
Fotografie: Pexels

Nápoj můžete pít klidně každý den

Z uvedených ingrediencí získáte zhruba 750 gramů směsi. Tu lze užívat tak, že ji přimícháte do vlažného zeleného čaje či vody – můžete si však také dát ráno na lačný žaludek pouze čajovou lžičku, což vám poskytne také dobrý účinek. Takto připravený nápoj užívejte během chladnějšího období každý den a žádné nemoci si na vás již nepřijdou. Na webu ZdravéStravování jsme také psali, jak vám dokáže citron pomoci odstranit stařecké skvrny.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]