Červené náramky se nenosí na ozdobu. Jejich význam je uznávaný v mnoha kulturách

Fotografie: Depositphotos

Červené náramky jsou oblíbeným doplňkem, který díky své barvě vynikne na každé ruce. Mnozí lidé však neví, že jejich význam sahá až do počátku 20. století.

Červené náramky jsou oblíbeným doplňkem, jehož význam sahá až do počátku 20. století. Tato odvážná barva totiž téměř v každé kultuře znamená štěstí, ochranu a bezpečí, přičemž dle čínské legendy znamenají nevyhnutelný osud manželství dvou lidí, kteří jsou si souzeni. Ať už se jedná o skutečnou lásku či nikoliv, jejich nošení vám dokáže pomoci odrážet pocit, že jste sami – v některých případech mohou dokonce znamenat silná přátelská pouta.

Sdílení štěstí s přáteli

Červené náramky jsou senzačním způsobem, jak posílit své štěstí a štěstí svých přátel – zejména pokud si je mezi sebou vyměníte. V mnoha kulturách se totiž jedná o připomínku silného pouta mezi dárcem a příjemcem. Tradičně byste si proto měli zakoupit vždy jeden pro sebe a jeden darovat někomu, na kom vám opravdu záleží. Pouze tímto způsobem totiž můžete těžit z jeho jedinečné síly, a silněji tak upevnit vaše vztahy. Nemusí to být navíc ani člověk, kterého znáte nejdéle, ale například někdo, s kým vás pojí silné vzpomínky.

Významné emoce

Nošení červeného náramku vám podle mnoha kultur dokáže také pomoci odvrátit negativní energii a namísto ní přinést štěstí a duševní pohodu. Tradičně byste si ho proto měli nasadit na levé zápěstí a nikdy byste ho neměli stříhat či sundávat. Místo toho vždy počkejte, až se uvolní a spadne sám od sebe – jakmile k tomu dojde, můžete začít cyklus znovu, abyste si zajistili věčnou lásku a ochranu před negativními emocemi. Existují však i jiné barvy, které vyzařují silné emoce. Patří mezi ně zejména:

  • modrá = odvaha,
  • černá = energie,
  • zelená = pravda,
  • šedá = úspěch,
  • růžová = harmonie.

Vrstvení náramků pro zajištění kompletního štěstí

Vrstvení červených náramků vám může pomoci propojit své budoucí štěstí s přítomným a minulým štěstím – přece jen vám mohou přinést mnoho benefitů, a proto nemusíte zůstávat pouze u jednoho. Kromě toho jsou obvykle vyráběny z jemné červené šňůrky, a proto je lze velmi snadno stohovat. Skvěle se také například hodí ke stříbrným, růžovým a zlatým šperkům.

radost štěstí
Fotografie: Pexels

Pokud tedy chcete potěšit své přátele, kteří rádi nosí šperky, mohlo by se jednat o jasnou volbu – a protože jsou jemné a tenké, lze je velmi dobře kombinovat s výraznými manžetovými náramky, stejně jako s jemnými řetízkovými náramky. Karmínová šňůrka je dokonalým univerzálním kouskem, který by měl být součástí každé sbírky, a to nemluvě o tom, že její sentiment dokáže vyzařovat ochranu, jež může trvat celý život.

Vždy levé zápěstí

Abyste získali všechny přínosy červených náramků, měli byste je vždy nosit na levém zápěstí. To především proto, že levá strana je nejblíže k srdci a přijímá veškeré emoce. Ve skutečnosti je také známo, že tyto krásné doplňky nosí také mnoho celebrit, jež navíc přiznávají, že cítí velmi silné spojení s hodnotami, které má. Kromě toho si svůj náramek také můžete vždy přizpůsobit svým potřebám, například na něj vepsat svůj oblíbený vzkaz, citát nebo větu, jež vás v životě motivuje. Kdykoliv se tak podíváte na své zápěstí, vždy vám to připomene, že jste na cestě, kterou jste se vydali.

Zdroj: Monicavinader

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]