Jak emoce mohou ovlivnit vaše zdraví

obrázek:pixabay.com

Lidé, kteří mají dobré emoční zdraví a umí ovládat své pocity, myšlenky a chování, se naučili dobrému způsobu, jak se vyrovnat s výzvami života. Díky tomu jsou schopni se zotavit rychleji po různých formách neúspěchů, a tak si udrží silné vztahy a naplňující život.

Asi všichni si přejeme být emocionálně silní ve věcech jako, jsou finanční problémy, ztráta milované osoby, nemoci, rozvod, při pocitech hněvu, smutku nebo nenávisti.

V krátkodobém horizontu tyto negativní emoce nemusejí mít žádný vliv na naše zdraví a kvalitu našeho života. Pokud však trvají dlouhou dobu (týdny, měsíce nebo roky), mohou mít zničující účinky na vaše fyzické zdraví.

Vaše tělo reaguje na to, jak se cítíte, myslíte a jednáte. Toto je označení jako spojení mysli a těla.

Zdravé, pozitivní myšlení vás emocionálně posiluje k překonání životních problémů. Jinými slovy, pokud máte pozitivní pohled na život, budete pravděpodobně lépe řešit každodenní výzvy a žít uspokojivější život. Nebude to z důvodu, že máte moc, peníze a krásu, ale proto že jste se rozhodli prožít život plnohodnotně – se smyslem pro vděčnost za to, co máte.

V dnešní době se objevuje čím dál víc osob, které myslí negativně. Tato osoba zažívá i častější případ negativních emocí, jako je hněv, nenávist a nelibost. Obecně bude negativní osoba méně spokojena se svým životem.

Jak emoce ovlivňují naše zdraví?

Negativní emoce oslabují imunitní systém, což znesnadňuje bakteriím a virům, aby nás napadly během těžkých časů. A proto je velice důležité udržovat tělo v dobré kondici, abychom byli odolní vůči infekcím. Jezte zdravě a sportujte, toto je nejlepší prevence. Snažte se vyhýbat nezdravému životnímu stylu.
Možná tomu nevěříte, ale je to pravda. Negativita byla vědecky prokázána za hlavní spínač několika onemocnění včetně zánětů.

Zde jsou některé z fyzických příznaků, které mohou pocházet ze špatného emočního zdraví.

• Bolest hlavy
• Dýchavičnost
• Nespavost
• Vysoký krevní tlak
• Ztráta/připrání váhy
• Žaludeční problémy
• Sexuální problémy
• Zácpa/průjem
• Změna chuti k jídlu

Máme několik tipů, aby byl fyzický, tak i emoční stav dobrý:

1. Cvičení – pomáhá zmírnit stres a pozvednout náladu. Je to silná protilátka negativních pocitů, jako je deprese a úzkost. Pro duševní a fyzické zdraví bychom měli alespoň 30minut cvičit denně.

2. Správná strava – pravidelná a zdravá strava je velmi dobrá pro vaše tělo, ale i pro vaši mysl.

3. Dostatečně odpočívejte – většina lidí potřebuje spát 6-8 hodin spánku, abyste během dne fungovali optimálně. Zjistěte, který čas je pro vás nejlepší a drže se ho.

4. Udělejte si čas na zábavu/koníčky – práce je samozřejmě důležitá věc, která pomáhá platit účty. Ale též velmi důležitá věc je „hra“, která je dobrá pro vaše zdraví fyzické i emoční. Udělejte si čas na relax a zábavu. Choďte s rodinou na procházky, jděte s přáteli ven, nebo si s partnerem pusťte oblíbený film.

5. Buďte odolní – zapracujte na vaší odolnosti. Odolnost vás udrží silnými fyzicky i duševně.

Pokud se všemu naučíte, máte možnost přidat do svého života několik let navíc. Pokud jste ochotní to zkusit a myslet pozitivně, neztrácejte již více času a začněte s tím hned!
Přijměte dnešním dnem pozitivum a začněte žít takový život, který si zasloužíte – šťastný, zdravý a klidný.