Vyzkoušejte tyto cviky z jógy. Díky nim spálíte tuk v okolí břicha během jednoho měsíce

Obrázek: pixabay.com

Praktiky z východní medicíny a východní myšlenky jsou nám stále blíže a mohou zlepšit náš každodenní život. Zvláště jóga se na západě těší velké přízni a s jejími kurzy jako kdyby se roztrhl pytel. Naučte se i vy některé jogínské pozice, které nejenže podpoří správné držení těla, ale pomohou vám spálit přebytečný tuk z oblasti břicha.

Všemocná jóga

Jóga má ve východním významu mnohem hlubší smysl, ale u nás se cvičí jako praktické cvičení, které pomáhá správnému držení našeho těla, podporuje duševní vyrovnanost a pomáhá najít vnitřní klid. Celkově pozitivně působí na funkce těla a jednotlivých orgánů. Při správném zvolení cviků vám také pomáhá účinně zhubnout. Právě v tomto článku se dozvíte, jaké pozice vám pomohou zpevnit střed těla zhubnout přebytečný tuk v oblasti břicha.

Pozice bojovníka

Pozice bojovníka je v rozkročení nohou a celou tuto pozici opíráte o váš střed těla. Jednou nohou vykročíte, pokrčíte ji v koleni a druhou nohu máte nataženou dozadu a opíráte se o prsty, pata se nedotýká země. Snažíte se, aby byla přední noha v pravém úhlu a zadní noha natažená. Nyní zvedněte ruce nad hlavu a spojte ruce. Důležité je v pozici bojovníka vydržet. Opakujte na každou nohu.

Obrázek pozice bojovníka: womenshealthmag.co.uk

Pozice bojovníka 2

Tato pozice je obměnou bojovníka základního. Jedna noha znovu vykračuje a je pokrčená, druhá noha je na zemi celou svou plochou a špička směřuje od těla. Ruce jsou natažené v prodloužení s tělem. Hlavu směrujte tak, aby se dívala za pokrčenou nohou. Ramena tlačte směrem k zemi.

Obrázek pozice bojovníka 2: dherbs.com

Pozice luku

Tato pozice už je o něco náročnější. Je pojmenována podle předmětu, který připomíná. Energizuje vaše tělo a posílí břišní svaly, má dokonce blahodárný vliv na samotné trávení. Připravte si karimatku, lehněte si na břicho, ruce podél těla. Nyní zvedněte nohy a snažte se, aby vaše dlaně uchopily vaše nárty, zahněte hlavu a protáhněte se. Vydržte takto 10-15 sekund.

Obrázek pozice luku: yoga-aid.com

Pozice židle

Židle je jedna z nejznámějších jógových pozic, která posiluje páteř, hýždě, stehna a střed těla. Postavte se rovně, nohy rozkročte na šířku kyčlí, poté se pokrčte v kolenou, jako byste se chtěli posadit na židli. Váha těla je na patách. Pak zvedněte ruce nad hlavu a držte rovnováhu. Tlačte ramena směrem dolů. V této pozici zůstaňte na dobu 3-6 nádechů a výdechů. Pozici opakujte 5-8 krát.

Obrázek pozice židle: oshonews.com

Pozice loďky

Tato pozice je dobrá nejen na střed těla, ale i na posílení zad a stehen. Posaďte se, nejprve zvedněte pokrčenou jednu nohu a potom druhou, ruce mějte vedle těla (tělo svírá uhel asi 45 stupňů). Jakmile se v pozici budete cítit stabilně, předpažte ruce a pokud budete moc, tak nohy v kolenou propněte (s propnutými nohami je pozice pro pokročilé). V pozici buďte po dobu 10-15 sekund, cvičení opakujte 5 krát.

Obrázek pozice loďky: womendailymagazine.com