Vlasy husté jako zamlada: V boji proti plešatění jsou účinné přírodní prostředky

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, neděste se. Nemusíte o svou hřívu přijít trvale. Některé domácí prostředky mohou pomoci s opětovným dorůstáním.

Vypadávání vlasů je bohužel čím dál tím častějším problémem, a přestože nemusí mít přímé fyzické účinky na vaše zdraví, emocionální daň může být značná. Existují různé důvody pro nadměrnou ztrátu vlasů – genetika, hormonální nerovnováha, plísňové stavy pokožky hlavy, stres, autoimunitní onemocnění a nutriční nedostatky – ale existuje několik věcí, které můžete udělat, aby vám opět přirozeně dorostly, říká doktorka Amanda Caldwell.

Masáž pokožky hlavy

Masáž pokožky hlavy, kterou mohou lidé kombinovat s vlasovými oleji a maskami, stimuluje kůži a může zlepšit sílu vlasů. Během masáže podporujete růst a tloušťku vlasů v buňkách dermální papily, jež se nacházejí ve spodní části vlasového folikulu. Tyto buňky hrají klíčovou roli při tvorbě vlasů, růstu a cyklu vypadávání a opětovného růstu. V tomto případě to však chce pravidelnost a trpělivost.

Gel z aloe vera

Aloe vera se již dlouho používá k léčbě vypadávání vlasů. Také zklidňuje pokožku hlavy a pečuje o vlasy. Může redukovat lupy a odblokovat vlasové folikuly, které mohou být ucpány přebytečným mazem. Čistý gel z aloe vera můžete aplikovat na pokožku hlavy a vlasy několikrát týdně. Můžete také použít šampón a kondicionér, jež obsahují aloe vera.

Nezapomeňte na kokosový olej

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny zvané kyselina laurová, které pronikají do vlasového stvolu a snižují ztrátu bílkovin z vlasů. Kokosový olej lze použít před nebo po umytí vlasů, v závislosti na typu vlasů. Pokud mají vaše vlasy tendenci se mastit, můžete provést bezoplachovou kúru přes noc nebo několik hodin před mytím.

tuhý kokosový olej ve skleničce
Fotografie: Pexels

Omega mastné kyseliny

Konzumace omega mastných kyselin může pomoci zlepšit vaše vlasy zevnitř, protože budou plné živin a bílkovin. Užívání rybího oleje spolu s antioxidanty pomáhá zlepšit hustotu a průměr vlasů. Snižuje také vypadávání vlasů. Omega mastné kyseliny pomáhají vašim buňkám správně fungovat a mohou posílit imunitu, což vede k lepšímu celkovému zdraví.

Aplikujte cibulovou šťávu

Pokud zvládnete vůni cibulové šťávy, použijte ji k péči o vlasy. Zjistíte, že její výhody stojí za to. Bylo prokázáno, že cibulová šťáva podporuje růst vlasů a úspěšně léčí nepravidelnou alopecii –autoimunitní stav, při kterém tělo napadá vlasové folikuly a způsobuje vypadávání vlasů na různých částech těla. Naneste šťávu na pokožku hlavy a vlasy a nechte ji působit alespoň 15 minut. Poté si vlasy umyjte šampónem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]