Jogurt s opravdovými kousky ovoce

Tohle nebude žádná reklama na značky jogurtů, které slibují jogurty plné kousků ovoce. Myslíte si, že koupený jahodový jogurt je narůžovělý kvůli jahodám? Omyl. Někdy snad ano, ale jahody jsou mnohdy mražené, bez vitamínů, a barva je získaná z brouka, červce nepálového. Často se objevuje v jogurtech či sušenkách pod tajemným E 120. Jak tedy na opravdový jogurt, ve kterém budou vitamíny, jaké je tajemství pravých kousků čerstvého ovoce? 

Ingredience

Abyste si udělali tuhle zdravou svačinku, budete potřebovat pár základních surovin: jahody, borůvky, bílý jogurt a med. V jakém množství? To je to nejlepší, je to jen na vás! Já si na svůj jogurt připravila 6 větších a asi 5 menších jahod a hrst borůvek. Jogurt jsem si přichystala jeden (se 16 % tuku) a medu jsem měla plnou sklenici! Dělám si srandu, do svého jogurtu jsem přidala jen 3 čajové lžičky.

Postup

Příprava je opravdu jednoduchá a rychlá. Stačí ovoce pořádně umýt a nechat okapat. Větší jahody je poté vhodné nakrájet na malé kousky a vidličkou je rozmačkat v připravené misce. Můžete je i rozmixovat, ale budete tak mít více nádobí a já přece jen chtěla ty kousky čerstvého ovoce, ne koktejl. Poté jsem přidala celý kelímek jogurtu a promíchala. Abych si osladila život, přidala jsem následně med a směs opět pořádně promíchala. Je dobré také sem tam svůj výtvor ochutnat, abyste zjistili, jestli to nepotřebuje víc osladit.

To není všechno. Do jogurtu jsem poté ještě vmíchala hrst borůvek a menší jahody. Svůj jogurt jsem si poté dala do jiné misky, nahoru dala ještě pár borůvek a dvě jahůdky. A domácí ovocný jogurt byl na světě!

Další alternativy

Samozřejmě nemusíte zůstat jen u borůvek a jahod! Do jogurtu můžete přidat klidně i maliny, ostružiny, cokoli vás napadne. Jako další ingredienci můžete zvolit piškoty nebo trochu ovesných vloček. Kromě toho můžete koupit müsli, nebo si udělat domácí. Domácí müsli vám ale pomohu vytvořit někdy příště.

Dobrou chuť!