Mladá pleť v každém věku. Klíčem k úspěchu je dostatečná hladina kolagenu, kterou můžete udržovat přirozeným způsobem

Fotografie: Getty Images

Nejen vitamíny a minerály, ale i kolagen má v těle, pokud jde o pleť, velmi důležitou roli. Podílí se na pružnosti a hebkosti pokožky, na obnovu kožních buněk, ale slouží i jako pojivo v kloubech, šlachách a kostech. Tento nenápadný, ale přitom velmi důležitý kolagen dokáže zpomalit stárnutí a zachová váš krásný vzhled a mladistvost pokožky.

Kdo by nechtěl být dlouhou dobu krásný a mladý? I když můžeme delší dobu vypadat krásně, mít relativně hebkou pokožku i ve vyšším věku, stejně nás to všechny čeká a vrásky nás neminou. Ovšem, snažte se vyhnout některým faktorům, které stárnutí pokožky urychluje – stres, špatný životní styl, nedostatek spánku, kouření, alkohol a jiné škodlivé návyky. To vše urychluje proces stárnutí. Abyste tělu doplnili tento nepostradatelný protein, rádi vám prozradíme jak na to.

Aloe vera

Není snad nikdo, kdo by neznal gel z rostliny Aloe vera. Jedná se o dlouholetou rostlinu spadající do sukulentů. Je to nenáročná rostlina, která může zdobit parapety každého bytu či domu. Její účinky využijete klidně na sto způsobů, od antibakteriálního gelu, čisticího pleťového tonika, na spáleniny, ekzémy až na podporu tvorby kolagenu. Užívejte gel lokálně, ale i perorálně. Jedná se o zdravou rostlinu, která má opravdu široké využití.

Fotografie: Pixabay

Ženšen

Ženšen, jedna z nejznámější exotických bylin, která léčí velké množství neduhů. V tradiční medicíně je považována za téměř zázračnou bylinu. Má pozoruhodné antioxidační vlastnosti, podporuje tvorbu kolagenu v krvi, bojuje proti stárnutí a udržuje pokožku mladistvou.

Mořská řasa

Mořské řasy si díky svému obsáhlému výživovému indexu získaly své místo na talíři, ale i v kosmetice. Obsahují antioxidanty, které zabraňují poškození buněk a pokožky. Navíc chrání pleť před ztrátou pružnosti a podporují tvorbu kolagenu. Nejznámější a nejchutnější řasou je Nori.

Potraviny, ve kterých je ukrytý vitamin C

Pojídání citronů, pomerančů, ale i borůvek, ostružin, malin, paprik a jiných potravin nabitých vitamínem C, zvýší vznik kolagenu v těle. Z jednoduchého důvodu: Vitamín C je silný antioxidant, který chrání buňky v těle před ničením volných radikálů.

Fotografie: Pixabay

Ochrana před UV zářením

Především v létě pleť trpí nejvíce. Sluneční paprsky způsobí vysušení, a rohovatění pleti. Mírné sluneční záření pleti prospěje, ale vystavovat se slunci každý den po několik hodin, není dobrý nápad. Doporučujeme o svou pleť převážně v létě pečovat. Používejte kvalitní opalovací krém pokaždé, když vyjdete z domu a svítí letní slunce.