Acidóza už si na lidské zdraví jen tak nepřijde. Příliš kyselé krvi pomůže jedlá soda

Fotografie: Depositphotos

Metabolická acidóza nastává, když je vaše krev příliš kyselá. To může být mimo jiné důsledkem jiných zdravotních potíží, jako je cukrovka, která není účinně kontrolována, a onemocnění ledvin.

Když vaše tělesné tekutiny obsahují příliš mnoho kyselin, jedná se o tzv. acidózu. Pokud není včas řešena, může mít negativní vliv na vaše zdraví a pohodu. Metabolická acidóza může vést k četným zdravotním problémům a může být i život ohrožující. Ale nezoufejte, existuje řada kroků, které můžete udělat, abyste udrželi tělo v rovnováze a zabránili přetrvávajícím problémům spojených s acidózou, říká doktor Darragh O’Carroll.

Léčba metabolické acidózy

Metabolická acidóza je stav, kdy je pH krve sníženo pod normální úroveň, což znamená, že tělo má příliš mnoho kyseliny. Léčba tohoto stavu závisí na závažnosti a příčině. Pro léčbu se často používají léky nebo intravenózní roztoky, které pomáhají vyrovnat hladinu kyselin v těle. Důležité je také léčit příčinu acidózy, jako jsou problémy s ledvinami nebo cukrovka.

Někdy může být nutné upravit stravu, aby se omezila konzumace kyselých potravin. Pokud máte podezření na metabolickou acidózu, nebo se cítíte neobvykle unavení a slabí, měli byste vyhledat lékařskou pomoc, aby byla provedena diagnóza a předepsána vhodná léčba.

Vyzkoušejte jedlou sodu

Hydrogenuhličitan sodný neboli jedlá soda se často podává lidem s určitými typy metabolické acidózy. Tato chemická sloučenina se často používá k léčbě pálení žáhy neutralizací žaludeční kyseliny. Pokud se používá k léčbě metabolické acidózy, může napomoci tomu, aby se tekutiny ve vašem těle staly zásaditějšími, nebo aby se zvýšilo pH vaší krve. Lékař vám může podat hydrogenuhličitan sodný buď ústy, nebo nitrožilně.

soda cukr voda
Fotografie: Freepik

Je užitečný, když je vaše acidóza způsobena ztrátou hydrogenuhličitanu sodného ve vašem systému. To je často spojeno s průjmem. Hydrogenuhličitan je při metabolické acidóze nejen bezpečný pro lidi s onemocněním ledvin, ale může také zlepšit funkci ledvin a délku vašeho života.

Je třeba zdůraznit, že jedlá soda není dlouhodobým řešením pro léčbu acidózy nebo jiných zdravotních problémů. Měla by být používána pouze na doporučení lékaře a pod jeho dohledem. Kromě toho je důležité hledat a léčit příčiny acidózy, nikoliv pouze její symptomy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]