Konečně mi přestaly vypadávat vlasy díky tomuto snadnému domácímu triku

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí vypadávání vlasů, nemusíte nutně spěchat do lékárny a utrácet za speciální přípravky. Skvěle vám pomůže pár levných ingrediencí.

Vypadávání vlasů je nepříjemný problém, který trápí mnoho žen. Pokud se s ním potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat k lékaři a platit za drahé přípravky nebo zvažovat možnost operace. Skvěle vám totiž dle lékařky Amandy Caldwell postačí přidat do svého šamponu tři osvědčené ingredience a nevzhledné příznaky budou brzy pryč. Váš účes bude již během několika týdnů opět krásně plný a vaše vlasy se budou fantasticky lesknout.

Vypadávání vlasů můžete řešit i doma

Pokud vás trápí vypadávání vlasů, můžete se zkusit zaměřit na přírodní medicínu. Ta totiž na rozdíl od komerčních výrobků působí zcela přirozeně a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, tedy pokud netrpíte vážným onemocněním či neužíváte silné léky – v takovém případě se raději poraďte se svým praktickým lékařem. Pokud však dostanete zelenou, jste už jen krok od krásného účesu a svého jedinečného vzhledu, jako tomu bylo dříve.

Abyste tedy udrželi své vlasy zdravé, krásné a vždy upravené, stačí si zakoupit klasický, neutrální šampon a spolu s ním také esenciální olej z citronu, esenciální olej z rozmarýnu a vitamín E. Ty lze najít téměř v každé lékárně nebo jiném specializovaném obchodě, přičemž co se týče cen, rozhodně se nepřeplatíte. Navíc, budete potřebovat pouze velmi malé množství všech ingrediencí, takže vám dle webu Healthline vydrží velmi dlouhou dobu.

Porucha štítné žlázy se přiznává pomocí jasných varování. Patří mezi ně i únava a vypadávání vlasů

Směs stačí vmasírovat do pokožky hlavy

Jakmile budete mít připravené všechny ingredience, stačí si vzít neutrální šampon a do něj přidat deset kapek rozmarýnového esenciálního oleje, deset kapek citronového esenciálního oleje a dvě kapsle vitamínu E. Poté, co lahvičku uzavřete, s ní pořádně zatřepejte, dokud nebude uvnitř zcela hladká. Na Zdravém Stravování jsme také psali o nedostatku vitamínu D a jak se takový problém může projevit na celém vašem těle.

Mokré vlasy
Fotografie: Depositphotos

Použití šampónu je poté již velmi jednoduché a pokud chcete získat maximální výsledky, používejte ho vždy při mytí vlasů. To provádějte tak, že si namočíte vlasy a směs prsty jemně naneste na pokožku hlavy – můžete danou oblast hlavy vždy trochu promasírovat, aby se mohla snadněji vstřebat do pokožky. Poté ji nechte působit alespoň 10 minut a nakonec opláchněte teplou vodou (nikoli příliš horkou, protože by účinky překazila).

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]