Na zarostlé nehty pomůže jablečný ocet. Předejděte nepříjemné návštěvě lékaře a bolestivému chirurgickému zákroku

Fotografie: Depositphotos

Pokud se často potýkáte se zarostlými nehty nohou a nevíte, jak si ulevit od bolesti, vyzkoušejte tento osvědčený způsob.

Zarostlé nehty na nohou mohou způsobovat nesnesitelnou bolest a pokud je neošetříte včas, mohou se dokonce zanítit. Jde však o běžný problém, který postihuje jedince v každém věku, a naštěstí pro nás existují způsoby, kterými jej lze léčit svépomocí a z pohodlí vlastního domova, říká lékařka Debra Sullivan. Abyste předešli potenciálním nebezpečným důsledkům i vy, níže se můžete seznámit, jak správně ošetřit zarostlé nehty.

Chutné banánové buchtičky s rozinkami

Zarostlé nehty mohou být důsledkem nesprávné techniky stříhání nehtů, používání nevhodné obuvi nebo například také ztluštění nehtu samotného. Tento problém lze řešit pouze dvěma způsoby, a to domácí léčbou, když bolest postiženého místa nezpůsobuje nesnesitelnou bolest, nebo profesionální léčbu, kterou byste měli zvolit vždy, když je problém natolik závažný, že pomalu nemůžete chodit.

Jelikož však lze zarostlé nehty ve většině případech léčit doma (protože zpravidla nebývají natolik závažné) je důležité, abyste věděli, jak si s tímto problémem poradit, kdyby náhodou postihl i vás. Níže se proto můžete podívat na několik přirozený postup, jak zarostlé nehty správně a bezbolestně ošetřit:

  • Postižené chodidlo namočte a umyjte: Je důležité, abyste své chodidlo před ošetřením správně umyli. Do vody můžete například přidat mořskou nebo epsomskou sůl, která vám pomůže zbavit se nečistot efektivněji.
  • Omyjte se jablečným octem: Dalším bodem je čistící kůra z jablečného octa, která vám pomůže zabránit vzniku potenciálním bakteriálním infekcím. Jednoduše si připravte lavor, vlijte do něj teplou vodu a smíchejte ho s čtvrt šálkem jablečného octa. Poté do lavoru vložte bolavé chodidlo a nechte roztok působit alespoň 15 minut. Nakonec své nohy otřete do sucha.
Fotografie: Pixabay
  • Nit a nůžky: Nyní je čas zbavit se zarostlého nehtu. Jednoduše si připravte nit, napněte jí a pomalu ji vsuňte pod zarostlý nehet – možná to bude bolavé, ale jakmile budete mít hotovo, veškerá bolest zmizí. Nit nyní nechte jak je, vezměte nůžky a část nehtu tlačící na vaši kůži odstřihněte. Nakonec se ujistěte, že ustřihnutá část nezůstala v kůži.
  • Prevence: I přesto, že jste zarostlý nehet ošetřili, stále vás může dané místo bolet a být náchylné ke vzniku zánětu. Pro prevenci těchto potenciálních problémů je vhodné užívat po ošetření éterické oleje, které bolest zmírní a postižené místo ochrání.

Pokud vás zarůstající nehty na nohou budou trápit i přesto, že jste postupovali podle tohoto postupu, okamžitě byste se měli poradit o možné léčbě se svým lékařem. Je pravděpodobné, že v takovém případě by pro vás bylo nejvhodnějším řešením podstoupit operaci.

Zdroj: Healthline, Healthline