Vyzkoušela jsem octovou lázeň pro nohy a nestačila jsem se divit. Konečně jsem se zbavila těchto problémů

Fotografie: Best For My Feet / Creative Commons / Attribution 3.0

Octová lázeň pro nohy je ideálním přírodním lékem na mnoho potíží, které se mohou na této části těla vyskytnout. Už žádné plísně nebo zápach.

Naše nohy plní náročný úkol každý den-nosí celou hmotnost našeho těla z místa na místo. Není tedy divu, že jsou jednou z jeho nejvíce zatěžovaných částí. Vzhledem k tomu, že často volíme nevhodnou obuv, naše nohy končí s bolavými puchýři, zápachem, plísněmi nebo bolestí. Na to všechno však existuje účinný lék, který si můžete připravit z věcí ve vaší kuchyni.

Ve vaší domácnosti by neměl chybět ocet

Proč zrovna ocet? Kyselina octová v něm obsažená má všestranné účinky, které můžete využít nejen k vaření a úklidu, ale i k léčbě mnoha zdravotních problémů. Jedním takovým jsou i unavené, bolavé a páchnoucí nohy. Ocet má protiplísňové a antibakteriální vlastnosti, dokáže zpomalit růst některých druhů plísní na nohou a kožních infekcí, jak uvádí Debra Rose Wilson.

Léčba atletické nohy

Onemocnění, jež dostalo název atletická noha, protože nejvíce postihuje sportovce, je plísňovou infekcí, která napadá prsty u nohou. Získají červenou barvu a kůže se může začít odlupovat. Můžete cítit pálení a svědění. U mírných forem můžete nemoc zažehnat pomocí octa, ten pomůže i lidem s plísní nehtů. Ponořte nohy na 10-15 minut denně do octové lázně, dokud neuvidíte, že infekce ustupuje. Při zhoršení příznaků okamžitě navštivte lékaře.

O tomto využití jablečného octa ví jen málokdo. Jedná se o skutečný přírodní zázrak

Nepříjemný zápach nohou

Ocet je ideální dezinfekcí pro páchnoucí nohy. Pomáhá odstranit nepříjemný odér tím, že nohy zbaví bakterií, které jsou příčinou tohoto problému. Nejdříve si nohy umyjte mýdlem a opláchněte vodou, poté jim dopřejte odpočinek v octové lázni. Přírodní léčbu podpořte také výměnou obuvi, volbou ponožek z jiného materiálu, zvažte i změnu životního stylu, to všechno totiž může být důvodem, proč vaše nohy příliš nevoní. Se zápachem nohou vám může pomoci i jedlá soda, jak jsme již psali na ZdravémStravování.

bolavé nohy
Fotografie: Freepik

Odstranění odumřelých kožních buněk

Octová lázeň pro nohy změkčí kůži a vy můžete odstranit odumřelé kožní buňky, suchou nebo popraskanou kůži. V tomto případě můžete použít téměř jakýkoli druh octa, nejlepšími možnostmi jsou však bílý a jablečný, které se v domácnostech vyskytují nejčastěji, jak uvádí server Healthline. Použijte obecné pravidlo 1 díl octa na 2 díly studené vody. Vyhněte se horké, ta by mohla pokožku ještě více vysušit. Pro začátek nohy ponořte maximálně na 10 minut. Následně použijte pemzu pro odstranění suché kůže. Před navlečením ponožek nohy zvlhčete krémem.

Octová koupel celého těla

Pokud přemýšlíte, že byste do octové lázně naložili celé své tělo, můžete. Pokud se však léčíte s některými zdravotními stavy, informujte o tom nejdříve svého lékaře a zeptejte se ho, zdali je octová koupel pro vás vhodná. Jablečný ocet pomáhá obnovit přirozenou rovnováhu pH vaší pokožky, udržovat ji vlhkou zevnitř a odstraňovat dráždivé látky. Po tisíce let se octové koupele používají pro léčbu kožních onemocnění. Dnes už víme, že pomáhají při léčbě kvasinkové infekce, lupů nebo ekzému, jak uvádí Gerhard Whitworth.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]