Tipy, jak se zbavit nepříjemného zápachu nohou. Síla přírody překvapí svým účinkem

Fotografie: Depositphotos

Zápach nohou patří mezi běžné a zároveň nejnepříjemnější problémy, se kterými se může potkat naprosto každý. Vyzkoušejte tyto osvědčené tipy.

Zápach nohou je jedním z nejnepříjemnějších problémů, se kterými se může setkat naprosto každý. Jeho příčinou bývá zpravidla dlouhodobé nošení nevětraných bot, ve kterých se nohy hodně potí – to je totiž ideální prostředí pro růst bakterií, které nepříjemný zápach způsobují. Dále může být způsoben také nošením syntetické obuvi a ponožek, nebo dokonce dědičnými faktory. V každém případě si však můžete pomoci díky přírodním tipům. Více prozradila lékařka Debra Sullivan.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je přírodní adstringentní a antiinfekční prostředek, který přináší dlouhou řadu výhod. Nejenže totiž usnadňuje trávení a vyrovnává pH pokožky, ale také působí antibakteriálně. To z něj dělá velmi účinné a zároveň levné řešení, jak se zbavit nepříjemného zápachu z nohou. Metodu provedete tak, že nalijete půl sklenice jablečného octa do lavoru naplněného jedním litrem vody. Směs chvíli míchejte a poté si do ní ponořte nohy na 20 minut. Pro získání nejlepších výsledků opakujte tento tip dvakrát denně.

Jedlá soda

Proti zápachu nohou můžete použít také jedlou sodu. Tento přípravek disponuje řadou antibakteriálních a antiseptických vlastností, které ničí bakterie způsobující zápach, neutralizují je a omezují pocení – kromě toho vám navíc pomůže zjemnit pokožku. Metodu provedete tak, že naplníte lavor teplou vodou a přidáte do něj 2 lžíce jedlé sody. Směs pořádně promíchejte a poté si do ní namočte nohy na 15 minut. Tento tip byste měli opakovat maximálně dvakrát týdně, aby nedošlo ke kontradikcím.

Esenciální oleje

Esenciální oleje jsou ceněny nejen pro svou příjemnou vůni, ale také pro své blahodárné léčebné účinky. Většina z nich totiž disponuje antiseptickými a antibakteriálními účinky, které podporují zdraví pokožky a pomáhají eliminovat plísně a bakterie způsobující zápach nohou. Jednoduše zřeďte několik kapek esenciálního oleje z čajovníku nebo levandule v troše rostlinného oleje a směs vmasírujte do svých chodidel. Použít je můžete také tak, že si z nich připravíte koupel na nohy nebo je přimícháte do svého hydratačního krému.

Fotografie: Pexels

Epsomská sůl

Epsomská sůl je úžasný léčebný prostředek, který je přirozeným zdrojem hořčíku a síranu a který se velmi snadno vstřebává do pokožky. Proto jej také mnoho lidí využívá k očistné koupeli. Právě však díky svým složkám je také velmi účinná proti nepříjemnému zápachu nohou, protože jej dokáže neutralizovat – kromě toho navíc poskytuje skvělou relaxaci. Jednoduše naplňte lavor teplou vodou, přidejte do něj šálek epsomské soli, směs zamíchejte a poté si v ní 30 minut namáčejte své nohy.

Černý čaj

Černý čaj obsahuje bohaté množství kyseliny tříselné, což je léčivá látka, která stahuje póry, ničí bakterie a omezuje pocení nohou. Díky všem těmto účinkům se tak jedná o další skvělý prostředek, který vám pomůže zbavit se nepříjemného zápachu. Koupel si připravíte tak, že do lavoru s horkou vodou vložíte několik sáčků černého čaje, necháte je několik minut louhovat a jakmile směs vychladne, namočíte si do ní na 20 minut své nohy.

Zdroj: Healthline