Tento geniální lidový trik kompletně očistí vaše tělo od toxinů. Výsledky pocítíte do 2 dnů

Fotografie: Best For My Feet / Creative Commons / Attribution 3.0

Stále větší popularitu si získává detoxikace organismu skrze vaše chodidla. Použít můžete obvaz z cibule a česneku nebo různé vodní lázně.

Detoxikační obvaz, který se aplikuje na chodidlo nohy, byl poprvé použit jako detoxikace organismu v Japonsku. Museli jste jej mít na noze po celou noc, aby z těla dostal veškeré odpadní a toxické látky. Účinnost obvazu poznáte podle toho, zdali je ráno hnědý, což obvykle značí, že z vašeho těla vysál všechen nahromaděný odpad. Také se jedná o signál toho, že byste na svém životním stylu měli něco změnit.

Jaký je účel detoxu

Detoxikace nohou je stále populárnější metodou, jak zbavit své tělo odpadních a toxických látek. Potenciální toxiny se mohou pohybovat od nečistot ve vzduchu po chemikálie ve vaší domácnosti, kosmetických produktech nebo ve stravě, jak uvádí Debra Rose Wilson. Vzhledem ke zvýšené popularitě jsou například iontové detoxikace nohou nabízeny i v některých zdravotních a wellness střediscích, v alternativních zdravotnických zařízeních i pro domácí použití.

Jak si vyrobit detoxikační obvaz

Budete potřebovat cibuli, česnek a samolepící obvaz. Cibuli a česnek nakrájejte na tenké plátky a mezitím si dejte vařit vodu do hrnce. Jakmile se začne vařit, můžete přidat cibuli a česnek. Nechte 10 minut ve vroucí vodě a poté hrnec stáhněte z plotny a nechte asi 20 minut vychladnout. Po uplynutí potřebného času ponořte gázu do vývaru, vyždímejte a připevněte na chodidlo. Navlékněte ponožku a jděte spát.

Očista tlustého střeva přirozeným způsobem. Mezi účinné pomocníky patří i vláknina a pitný režim

Zdravotní výhody detoxu nohou

Domácí detoxikace nohou je snadnou metodou, jak si dopřát odpočinek a zároveň udělat něco pro své zdraví. Velice oblíbené jsou vodní lázně, do nichž můžete přidat různé přísady, jež vám pomohou očistit tělo od toxinů a odpadních látek. Různé soli, oleje nebo také bylinky, jak uvádí server Healthline. Vodní lázeň pro nohy vám může ulevit také od bolesti, má nespočet výhod, které ocení každý, kdo si čas od času potřebuje dopřát relaxaci.

  • Na bolavé nohy
  • Jako peeling
  • Pro lepší krevní oběh
  • Hydratace
  • Detoxikace
  • Pro relaxaci a aromaterapii
Fotografie: Pixabay

Vodní lázeň s epsomskou solí

Epsomská sůl nabízí mnoho výhod. Pomáhá zmírnit bolest nohou, odstranit odumřelé kožní buňky a také léčit plísňové infekce, jak radí Debra Sullivan. Epsomská sůl se používá již stovky let jako léčivý prostředek proti bolesti. V dnešní době se nejčastěji přidává do horkých koupelí a do lázní pro nohy, abyste snížili stres a očistili své tělo.

Kromě snížení příznaků bolesti a podpory hojení ran lze epsomskou sůl rozpustit v teplé vodě, aby vás zbavila příznaků dny, odstranila zápach nohou a pomohla léčit infekci. Dokonce s ní můžete vyzrát na problém s vbočeným palcem, o čemž jsme již psali na ZdravémStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]