Hubnutí do plavek aneb projezte se do šíhlosti

Většina lidí už určitě pochopila, že diety nikam nevedou. Mohou sice zaručit úbytek váhy, ale jen krátkodobý, protože když se člověk vrátí na své obvyklé stravování, přiskočí kilečka zpátky, jako věrný pes. Jedinou cestou, jak opravdu zhubnout trvale je totálně zdravý jídelníček.

Vše začíná v hlavě zrozením geniálního nápadu zhubnout. Do léta zbývá ještě pár měsíců, takže co dělat? Chtěli bychom natáhnout jarní sukni, ale zjištění, že máme zimní zadek, nám to trochu komplikuje. Odkládáním rozhodnutí si jen zkracujeme čas. Chcete-li opravdu udělat něco se svými těžce nabytými kily, můžete se jich lehce zbavit – ano čtete správně, jde to lehce. Svá kila jste také nenabrali během jednoho měsíce. Nikdo vám netvrdí, že to bude hned. Zdravý jídelníček je klíčem k vaší vysněné postavě, ale vyžaduje to krapet trpělivosti.

Dočkej času, jako husa klasu

Cpát se několik měsíců, mnohdy i let a čekat, že pak jako mávnutím kouzelného proutku radikálně změníme svou postavu, je holý nesmysl. Ideální je hubnout přirozeně – to lze nazvat zdravé hubnutí. Jediné, co musíte udělat přestat útočit na lednici v noci a místo toho jíst pravidelně denně. Dbát na pitný režim, zapomenout na polotovary, chipsy, sladké nápoje. Pouhou úpravou jídelníčku zhubnete, ale u každého to trvá jinou dobu.

Zdravý jídelníček a pohyb

Pokud své hubnutí chcete urychlit, rozhodně se neuchylujte k hladovění, ale zapojte nějaký ten pohyb, který vás bude bavit. Ať už jde o jízdu na kole, skoky přes švihadlo, středy s kamarádkou na bazénu, jóga, kolečkové brusle, tanec, trampolíny. Z široké nabídky pohybových aktivit si vybere úplně každý, dokonce i ten největší lenoch. Jakmile začnete opravdu naslouchat svému tělu, samo vám ukáže cestu, protože kila navíc jsou logicky způsobená nadmírou kalorií. Úprava jídelníčku a zdravé stravování upraví metabolické pochody, zlepší se vám zdraví, upraví pleť a celkově zkrásníte – to přece za to stojí, no ne?

Obrázek: pixabay.com