Voda s citronem bude zdravější, když se vyvarujete chyby, kterou dělá většina lidí

Voda s citronem je skvělým pomocníkem pro naše zdraví. A mohla by být ještě zdravější, pokud bychom se vyvarovali jedné chyby. Tu dělá mnoho lidí, i když se může na první pohled zdát, že na přípravě tohoto nápoje není co zkazit. My vám ukážeme, že je.

Jak je to s citronovou kůrou?

Voda s citronem je často dělána tak, že je vymačkána šťáva, která se jenom smíchá s vodou. A to je ona chyba. Mnoho lidí totiž zapomíná na citronovou kůru, která obsahuje také mnoho důležitých látek a některých dokonce více, než dužina. Taková voda s citronem může prospět mnohem více, než jenom když se použije šťáva.

Jak kůru z citronu využít?

V první řadě je třeba koupit správné citrony. Ty, jejichž kůra není chemicky ošetřena. I ty následně důkladně omyjte od všech nečistot. Potom je rozpulte napůl a vylisujte jejich šťávu. Zbytky citronů vezměte a kůru na jemno nastrouhejte. Následně ji smíchejte se šťávou a zalijte vodou. Pokud bude vlažná, tak je to lepší, protože se účinné látky lépe uvolní.

Jaký přínos můžete očekávat?

Už víte, že když voda s citronem, tak jedině s kůrou. Také je dobré vědět, že byste tento nápoj měli pít nejlépe ráno, na lačno, hned po probuzení. Jedině tak poznáte všechny jeho klady. A jaké to jsou? Zlepšíte trávení svého těla, stejně jako činnost žluči. Také pomůžete v detoxikaci organismu. Opomenout nelze také příjem pořádné dávky vitamínu C, která má pozitivní vliv na zvýšení vaší obranyschopnosti.

Vada s citronem umí stimulovat metabolismus a tak vám pomůže při hubnutí. Stejně tak umí pomoci i játrům a zlepší jejich funkcí. Též vám nápoj pomůže při bolestech kloubů a při jejich zánětech. Prospějete ale svému mozku, stejně jako očím. I přes zdánlivou kyselost také pomůže od pálení žáhy, či zlepší zdraví a s tím související krásu vaší pokožky. Pokud do nápoje přidáte i trochu soli, tak je skvělým pitím po fyzické námaze.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]