Štíhlá a pevná stehna cíleným cvičením: Sumo dřepy, boční výpady nebo napodobování bruslení

Fotografie: Depositphotos

Vnitřní strana stehen je po oblasti břicha další velmi problematickou částí těla. Každý by si přál krásné štíhlé nohy s pevnými svaly. K tomu je potřeba provádět několik vhodných cviků.

Ztráta tělesného tuku obvykle zahrnuje dlouhodobý výživný stravovací plán spolu s pravidelným cvičením. Kromě oblasti břicha jsou vnitřní strany stehen další problematickou partií, na niž se chce spousta lidí zaměřit a posílit ji. Svaly na nohou můžete cíleně zpevnit posilováním a kardio cvičením, říká doktor Daniel Bubnis.

Cvičení na posílení vnitřní strany stehen

Zatímco snížení tuku pomocí diety a cvičení je nejlepším řešením pro tvarování vnitřní strany stehen, udržování silných svalů vám poskytne ten pěkný štíhlý vzhled, po němž už tak dlouho toužíte. Abyste jej získali, bohužel se pohybu nevyhnete. Zapojte tedy do své cvičební rutiny několik cviků cílených na tuto problematickou oblast těla.

Sumo dřepy nesmí chybět

Roztáhněte nohy doširoka a prsty na nohou vytočte mírně ven. Chcete-li, aby byl cvik náročnější, pro větší odpor držte činku. Při ohýbání kolen držte hrudník vysoko nahoře, kolena natažená přes prsty u nohou. Když se dostanete ze sumo dřepu, zpevněte břišní svaly, hýžďové svaly a vnitřní stranu stehen. Cvičte 2 série po 12–15 opakováních.

Zapojte boční výpady

Postavte se s nohama u sebe. Pro větší odpor držte činku u hrudníku. Vykročte pravou nohou do strany a při ohýbání pravého kolena tlačte boky dozadu. Během sestupu by se vaše koleno nemělo pohybovat více než asi 5 cm za prsty u nohy a koleno byste měli udržovat zarovnané mezi druhým a třetím prstem u nohy. Odtlačte pravou nohou a vraťte se do stoje. Opakujte na levé noze. Udělejte 2 série po 12–15 opakováních.

Cvičení pro pevnější a silnější stehna pohodlně z tepla domova

výpady fitness
Fotografie: Freepik

Zadní šikmé výpady

Postavte se rovně s nohama u sebe. Posuňte pravou nohu za levou, ohněte obě kolena a mírně je přitáhněte ke středu těla, abyste stiskli vnitřní stranu stehen. Koleno zadní nohy by v podstatě mělo dosahovat úrovně paty přední nohy. Opakujte na každou stranu 2 série po 10–12 opakováních.

Napodobujte styl bruslení

Postavte se s nohama u sebe, kolena mírně pokrčená a břišní svaly zpevněné. Odtlačte se pravou nohou, abyste poskočili na levou, což vám umožní odlepit se od podlahy. Když přistanete na levé noze, překřižte pravou nohu mírně dozadu v malém úklonu. Vraťte se na pravou stranu malým poskokem, abyste dokončili první opakování. Jako kdybyste bruslili na místě. Můžete to udělat rychleji, jako kdyby šlo o silový pohyb s výrazným kardio efektem.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]