Japonská metoda masáže prstů na rukou: Tato snadná technika vás zbaví bolestí do 5 minut

Fotografie: Depositphotos

Každý prst na vaší ruce je spojen s určitým orgánem v těle. Pokud si ho budete masírovat podle staré japonské techniky, můžete si ulevit od mnoha nepříjemných problémů

Každý prst na vaší ruce je spojen s určitým orgánem v těle. To znamená, že pokud každý z nich budete správně masírovat, můžete si ulevit od řady nepříjemných problémů, a podpořit tak své zdraví. Tato velmi neobvyklá metoda si v poslední době získává čím dál více obliby po celém světě, a proto ji můžete vyzkoušet i vy sami – nic nestojí a nemá žádné vedlejší účinky, říká doktorka Debra Rose Wilson.

Masáž prstů na rukou

Na každé ruce máte 5 prstů, přičemž každý z nich je spojen s určitým orgánem v těle. To brala v potaz i starodávná japonská medicína, podle níž může jejich masáž pozitivně ovlivňovat funkce životně důležitých orgánů v lidském těle. Pokud tedy máte různé bolesti, můžete vyzkoušet tuto jednoduchou techniku, abyste si ulevili, nebo dokonce problém odstranili. Stačí vám navíc pouze 60 vteřin, přičemž se nemusíte obávat žádných vedlejších účinků metody:

  1. Palec je spojen s plícemi a srdcem. Pokud tedy například cítíte, že vám příliš rychle bije srdce, nebo jste zadýchaní, zkuste si chvíli masírovat tento prst a úleva přijde velmi brzy.
  2. Ukazováček je spojen s močovým měchýřem a ledvinami. Masírovat ho můžete zejména v případě, že vás trápí průjem, zácpa nebo zažívací či močové potíže.
  3. Prostředníček je spojen s játry a žlučí. Trpíte-li migrénami nebo nespavostí, nebo pokud se vám dělá špatně při řízení auta, začněte ho masírovat.
  4. Prsteníček je spojen s tlustým střevem. Masírovat ho můžete zejména v případě, že máte migrény, bolesti hlavy nebo krku. Obvykle jsou tyto problémy způsobeny špatným prokrvením.
  5. Malíček je spojen s tenkým střevem. Jestliže se tedy cítíte neklidní nebo podráždění, začněte ho masírovat a brzy pocítíte duševní pohodu.
ruce, prsty
Fotografie: Freepik

Akupresura je statisticky nejpřesnější alternativní medicínou. Tlakové body na dlani vás zbaví i migrén

Samozřejmě je důležité zmínit, že někdy mohou být tyto problémy příznaky závažnějších problémů, a proto byste je měli konzultovat se svým praktickým lékařem. Zdraví by mělo být vždy na prvním místě a je důležité o něj dobře pečovat – tato metoda je pouze alternativním řešením, které vám může pomoci.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]