Zabraňte tvorbě krevních sraženin pomocí rostlin. Jejich skryté vlastnosti zná málokdo

Fotografie: Freepik

Některé potraviny dokážou bojovat proti riziku krevních sraženin nebo trombózy. Platí to také pro rostliny. Pokud tedy budete pít čaj z některých bylin, můžete ochránit své cévy a krevní oběh. Více přiblížili odborníci z MedicalNewsToday.

Mezi nejznámější rostliny, které pomáhají zabránit tvorbě krevních sraženin, patří červená vinná réva. Tu lidé konzumovali již v 15. století před naším letopočtem. V kombinaci s jinými rostlinami s uznávanými ctnostmi se používala réva v mnoha receptech s veinotonickými účinky. Vyzkoušejte například recept na skvělý bylinný čaj, který vám přinášíme.

Čaj aktivuje krevní oběh

Tento recept na bylinný čaj, který aktivuje oběh, můžete využít například k úlevě od hemeroidní krize. Stačí si připravit směs červené révy a máty. Potřebovat budete 2/3 révy a 1/3 máty. K tomu ještě kapku cypřišového éterického oleje. Rostliny smíchejte ve sklenici a dvě čajové lžičky směsi zalijte 25 cl vroucí vody. Pak nechte směs 10 minut louhovat. Do šálku poté přidejte lžičku medu a kapku připraveného oleje z cypřiše. Pijte ideálně tři šálky denně po dobu asi pěti dní.

Fotografie: Pexels

Připravit si můžete také bylinný čaj proti těžkým nohám. Na ten budete potřebovat lžíci červené révy a stejné množství cesmíny, lískového stromu a vilínu. Rostliny je potřeba ponořit do litru studené vody a přivést k varu. Dvě minutky čaj vařte a následně ho odstraňte z plotny. Nádobu přikryjte a nechte 10 minut louhovat. Tento nápoj můžete pít po celý den. Poslední šálek si však dejte nejpozději čtyři hodiny před spaním. Tělo totiž v noci nevylučuje vodu, když je neaktivní.

Na krvetvorbu působí i šípky

Šípky jsou známé vysokým obsahem vitamínu C. Obecně se také ví, že pozitivně působí na imunitu. Dalším faktem je, že mají dobrý vliv také na krvetvorbu. Při dlouhodobém pravidelném popíjení šípkového čaje posílíte cévní stěny. Celé šípky těsně před použitím rozdrťte a na noc je zalijte studenou vodou. Následně nálev zahřívejte pod bodem varu asi čtvrt hodiny. Poté šípky přeceďte přes husté síto. Pokud možno, nepřidávejte do připraveného čaje cukr ani med.

Fotografie: Unsplash

Takto připravený čaj z šípků chutná jinak než tradičně připravený šípkový čaj. Nemá takovou barvu a pravděpodobně ani velké aroma. Zůstane v něm však většina vitamínů. Ideální je použít 20 gramů šípků na litr vody. Pokud nemáte k dispozici šípek, zkuste si sehnat rakytník. Právě tato rostlina má podobné účinky jako šípek. Na krev blahodárně působí také skořice, kotvičník zemní nebo česnek. Na posílení cévního systému vám může překvapivě posloužit také pelargonie růžová.

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]