Už je nikdy nevyhodíte! Melounové slupky prošly výzkumem, který dokázal jejich zdravotní benefity

Fotografie: Edithobayaa1 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Melounové slupky obsahují řadu vitamínů a dalších účinných složek, které prospívají lidskému zdraví. Rozhodně byste je proto neměli nikdy vyhazovat.

Meloun je skvělým zdrojem užitečných složek, jako je například vitamín A a C, vláknina nebo draslík, díky nimž má velmi pozitivní vliv na lidské zdraví – pomáhá například zlepšovat činnost srdce a regulovat krevní tlak. Mnozí lidé si však neuvědomují, že stejně tak (ne-li více) účinně působí také jeho kůra, kterou většina z nich obvykle vyhazuje do koše, říká doktor Atli Arnarson.

Melounové slupky

Až zase příště budete jíst meloun, ujistěte se, že nevyhazujete jeho slupky. Ty totiž obsahují různé aminokyseliny a vitamíny, které jsou velmi prospěšné pro lidské zdraví – obsahují mnoho vitamínů, včetně vitamínu B a vitamínu C, aminokyselin (včetně citrulinu, který je nezbytný pro správnou funkci srdce a správný krevní oběh) a dalších účinných složek. Díky tomu vám jejich konzumace pomůže vyléčit mnoho nemocí a zdravotních potíží.

Vyšší libido a kontrola krevního tlaku

Melounová kůra má vysoký obsah citrulinu, který přirozeně zlepšuje sexuální touhu. To znamená, že pokud ji začnete konzumovat, zvýší se také vaše libido – kromě toho vám tato složka může pomoci při mírné erektilní dysfunkci. Stejně tak má tato jedinečná potravina schopnost odstraňovat vodu uloženou uvnitř těla. Jinými slovy lze tedy říci, že je velmi užitečná pro lidi s hypertenzí, protože dokáže přirozeně léčit a regulovat krevní tlak.

Lepší trénink a snadnější hubnutí

Po náročném tréninku vaše svaly potřebují velmi důležitou aminokyselinu, která již byla zmíněna výše – citrulin. Proto jakmile docvičíte, nezapomeňte si dopřát trochu melounové kůry, jež zvýší účinky této nedílné složky a pomůže vám co nejlépe zregenerovat. Stejně tak je tato přírodní potravina vynikajícím zdrojem vlákniny, která je nezbytná pro potlačení chuti k jídlu a usnadnění hubnutí (má navíc silné močopudné účinky a dokáže z těla odplavit přebytečnou vodu).

Fotografie: Depositphotos

Černý poklad uvnitř vodního melounu se neplive: Živiny v semínkách zahrnují i železo a hořčík

Je také vhodná pro močový systém

Melounová kůra pomáhá udržovat správnou funkci ledvin – ve skutečnosti zvyšuje vylučování moči a udržuje správnou funkci močového systému. Kromě toho má navíc schopnost předcházet různým bakteriálním infekcím, a proto byste ji měli alespoň jednou za čas přidat do svého jídelníčku. Skvěle se hodí například do koktejlů, polévek, salátů a dušených pokrmů.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]