Víme, proč jíst kuskus a jak ho připravit

Kuskus pochází z Afriky a Blízkého východu a odtud se rozšířil do celého světa. Jeho výhodou je všestranné využití. My vám ho dnes představíme obecně a přidáme i jeden recept. Neváhejte a čtěte dál!

Co to je?

Někomu kuskus připomene možná rýži, ale ve skutečnosti jde o těstovinu, která má tvar drobných kuliček. Vyrábí se z pšenice. Pokud chcete najít zdravější variantu kuskusu, jde to! Pořiďte si celozrnný kuskus nebo BIO kuskus. Celozrnný zaručí velký obsah výživných látek, BIO kvalita zaručí to, že výrobek byl pěstován ekologickým způsobem.

Co přináší našemu tělu?

Samotný kuskus obsahuje velké množství vlákniny, vápníku, bílkovin a vitamínů B a E. Má v sobě navíc vyvážené množství tuku a díky tomu se řadí mezi dietní pokrmy. Kuskus se také doporučuje zařadit do jídelníčku v případě, že vaše tělo postrádá fosfor a železo.

Sladká i slaná chuť

Jak již bylo zmíněno, kuskus má všestranné využití. Lze z něj připravit sladký i slaný pokrm. Jeho slaná varianta často představuje přílohu, kdy nahrazuje obyčejné těstoviny a rýži. Je z něj také výborné rizoto a dá se přidat i do těstovinových salátů – nemusíte se bát, že byste pak v létě museli jíst teplou zeleninu, kuskus lze jíst teplý i studený.

Co se sladké varianty týče, ta je vhodná pro přípravu snídaně, svačiny, dokonce i dezertu. Stačí jej smíchat s ovocem, jogurtem, můžete jej posypat cukrem a polít máslem – ano, tato varianta není příliš zdravá. Vždy docílíte skvělé chuti!

Příprava kuskusu

Příprava kuskusu je velmi jednoduchá. Stačí požadované množství nasypat do misky a zalít vroucí vodou. Misku přikryjte pokličkou a počkejte deset minut. Kuskus absorbuje veškerou vodu a je hotovo!

Náš lehký a chutný recept je přidat do kuskusu jarní cibulku, kukuřici, červené fazole a papriku. Mžete okořenit vším, co máte rádi. A je hotovo! Tento lehký salát/rizoto můžete jíst kdykoliv a kdekoliv, není potřeba jej ohřívat.

Obrázek: pixabay.com